מערכת הפעלה חדשה היא בדרך כלל סיבה למסיבה, אבל לא בחודשים הראשונים להשקתה. הסיבה העיקרית היא שתמיד יהיו באגים, קטנים או גדולים, ומשתמשים תמיד ימצאו מיני בעיות שצצות עם הזמן. גם אנדרואיד 5.0, ששוחררה באופן רשמי לפני כחודשיים, סובלת מהשגרה הזו, והבאג האחרון שנתגלה בה נשמע די מעיק.

משתמשים שעדכנו למערכת ההפעלה החדשה, ובעיקר משתמשי Nexus, מדווחים על איטיות, חוסר יכולת לבצע כמה משימות במקביל ובמקרים קיצוניים – מערכת ההפעלה סוגרת אפליקציות באופן אוטומטי. הסיבה לכך היא מה שמכונה "דליפה בזיכרון הפנימי", כלומר אנדרואיד 5.0 משתמשת בחלק מ-2 או 3 ג'יגה בייטים של RAM, אבל לא משחררת אותו ברגע שהיא מסיימת איתו. כך נוצר מצב שככל שסמאטרפון פועל, לוליפופ זוללת עוד ועוד זיכרון פנימי עד שהמערכת מגיעה לנקודה בה לא נותרה לה הקצאה. וכך משתמשים מיואשים רבים סובלים מסמאטרפונים שכמעט ולא ניתן להשתמש בהם.

החדשות הטובות הן שגוגל מכירה בבעיה הזו ואף טוענת שהיא יודעת איך לפתור אותה. החדשות הרעות: לא ברור מתי זה יקרה. שני העדכונים ללוליפופ שיצאו עד כה, ה-5.0.1 וה-5.0.2 (שמיועדים בעיקר למכשירי נקסוס) לא פתרו אותה, וגוגל טרם הודיעה על תאריך יציאה של עדכון נוסף. נותר רק לחכות ולראות האם זה יהיה 5.0.3, או שמא התקלה תחכה לעדכון הגירסה היותר משמעותי, 5.1, שצפוי לצאת בסוף פברואר.