בקצרה
קשה למצוא משהו שאינו בסדר ב-G502 Lightspeed. העיצוב קלאסי וארגונומי ומאוד נוח לשימוש. כמות הכפתורים והיכולת להתאים כל אחד מהם לפעולה אחרת. הביצועים המצוינים שלו. זמן הסוללה ממושך. וכן, הוא אלחוטי ומצליח להתעלות על הדגם החוטי. כל זה הופך אותו לעכבר שכדאי ויותר לחשוב עליו עבור מי שעכבר משחק חשוב לו.
אהבנו
עיצוב נהדר ונוח
אלחוטי ללא השהיות
ביצועים מצוינים
פחות אהבנו
יקר בהשוואה לגרסה החוטית
מעט כבד מהסטנדרט
מחיר מומלץ

ללוג'יטק (Logitech) יש מספר עכברים שקהל הגיימרים מחבבבד עד אוהב, ו-G502 הוא אחד מהם. הדגם הוותיק, שהושק לראשונה ב-2014, נחשב עדיין לפופולרי במיוחד והוא זכה לשדרוג בשנה שעברה עם חיישן ה-Hero המדויק יותר. עם זאת רבים ציפו כי החברה תשיק גם מהדורה אלחוטית, ולשמחת המעריצים זו הגיעה – כשנתיים אחרי שהחרה הציגה את הטכנולוגיה Lightspeed המבטיחה ביצועים גבוהים גם ללא חוטים. אז מה ההבדלים, למה הוא עולה כמעט כפול מה-G502 שנושא חוט כזנב, והאם הוא מגיב בדיוק כמו המקור?

G502: שתי טיפות עכבר

גם משתמשים וותיקים ב-G502 יתקשו מאוד למצוא הבדלים במראה החיצוני בהשוואה ל-G502 Lightspeed. הם נראים זהים כמעט לחלוטין. צריך להתבונן ממש לעומק כדי למצוא את השינויים הקלים שלוג'יטק שילבה בדגם האלחוטי. בהמשך נספר מה מצאנו.

Logitech G502 Lightspeed

לפני כן, ולטובת הקהל שלא מכיר את G502, נציין כי מדובר בעכבר משחקים ארגונומי המותאם באופן מיטבי לכף היד, אבל של משתמשי יד ימין בלבד. הוא מחופש ברובו בפלסטיק איכותי, שבחלק הנוגע ביד הוא מעט מחוספס, ובצדדים יש גומי עם טקסטורת משולשים המספקת אחיזה יציבה יותר. מבין עכברי המשחק הזמינים הוא נחשב לאחד הנוחים יותר לאחיזה – הוא פשוט לא גדול מדי אבל גם לא קטן מדי.

ב-G502 Lightspeed יש לא פחות מ-10 כפתורים שונים, וביניהם זוג הכפתורים הראשיים, הימני והשמאלי, כפתור שליטה ברמת הדיוק שנעה בין 10 ל-16,000DPI, כפתור לשינוי מצב הגלגלת, כפתור בתוך הגלגלת, ועוד 5 כפתורים הזמינים להתאמה אישית.

Logitech G502 Lightspeed עכבר גיימרים מבט צד

כברירת מחדל, זוג הכפתורים שנמצא משמאל לכפתור הראשי משמשים לקביעת רמת הדיוק. זוג הכפתורים שבדופן העכבר משמשים למעבר קדימה ואחורה בין דפים בדפדפן. כפתור נוסף, שנמצא גם הוא בדופן שמאל, משנה באופן זמני את רמת הדיוק לרמה המרבית האפשרית.

את כל הכפתורים ניתן להגדיר בהתאם לצורך אישי לביצוע פעולות וכן כדי הקלטת פקודות מאקרו – או כפי שלוג'יטק מכנה זאת: G-Shift. אפשר להגדיר פרופיל כפתורים, כך שבכל משחק או יישום הם יפעלו באופן שונה – כולל הגדרת DPI, מחזוריות הלחיצה וכולי – או שיבצעו פקודות שונות. לדוגמה, עבור שימוש ב-Chrome הגדרנו כי כפתורי הגלילה הצידית יבצעו מעבר בין הלשוניות ואילו כפתור ה-DPI יסגור את הלשונית הפתוחה.

קרא עוד:  חבילת משחקים ליום חורפי ב-Humble Store - משחקי הרפתקה שולחניים בניחוח ממוחשב

כפתור הגלילה מאפשר בחירה בין גלילה מדורגת עם עצירות, בדומה לרוב העכברים, וגלילה חלקה. הכפתור המכני שמאפשר את החלפת המצבים נמצא ממש בסמוך לכפתור גלילה, וזו אחת הפונקציות היותר שימושיות שלו. זה אומר שאם רוצים לדוגמה לגלול בזריזות במאמר, עבורים למצב המהיר. לחילופין, אם מעוניינים להתעמק ולקרוא שורה אחר שורה, כדאי יותר לעבור למצב המדורג.

ובכל זאת יש הבדלים

כמו בהרבה עכברי משחק, גם במקרה של G502 Lightspeed אפשר להוסיף משקל לעכבר כדי לבחור שהוא ינוע לאט יותר אך גם באופן מדויק יותר. החלק התחתון שלו הוא מגש מגנטי הנשלף בקלות החוצה, ואפשר להוסיף משקולות במשקל של 2 או 4 גרם, עד 16 גרם לכל היותר.

משקל העכבר 114 גרם לפני תוספת המשקלות, וזה זה נחשב לכבד יחסית בתחום, אבל באופן מפתיע הוא קל יותר מה-G502 בעל הכבל. ובכל זאת, מי שרוצה עכבר גיימינג ממש קל, ללוג'יטק יש את G Pro Wireless שמשקלו 80 גרם. כמובן שאי אפשר שלא לשאול כיצד לוג'יטק הצליחה להפוך עכבר מקוון לאלחוטי, שכולל כמובן גם סוללה, וגם השיגה הורדת משקל.

האביזרים של Logitech G502 Lightspeed עכבר הגיימרים והגיימינג עם תוספת משקולות

לדברי החברה זו בדיוק הסיבה מדוע יהיה צורך בשנתיים כדי להשיק מהדורה אלחוטית של G502, וזה הושג באמצעות תכנון מחדש של רוב מרכיבי העכבר. הדבר הבולט שאפשר לראות באופן החיצוני זו הגלגלת. היא כעת חלולה ולא מלאה. מרכיבים נוספים כמו מכניקה ופלסטיקה פנימיים צומצמו או הוחלפו בחומרים אחרים, וזאת במטרה להגיע למשקל מינימלי ככל האפשר.

via GIPHY

שינוי אחר מוצאים בחלק התחתון. מעבר לסידור שונה של המשקולות יש גם כפתור הפעלה/כיבוי וכן תא נסתר לאחסון המתאם האלחוטי. מתאם זה מתחבר לחיבור USB סטנדרטי בכל מחשב, והוא עובד בטווח עד כ-20 מטרים לכל היותר. חבל שלוג'יטק לא שדרגה את היכולת האלחוטית והוסיפה גם אפשרות לקישוריות בלוטות'.

ולמרות כל השינויים הללו, כשהשתמשנו בו לא הרגשנו כי מדובר בדגם האלחוטי. G502 Lightspeed מתנהג באופן זהה ל-G502, וזה כולל את התחושה של משוב הכפתורים, מהירות הגלגלת ובהתאם לאופי השימוש בעכבר. ללא ספק לוג'יטק עשתה כאן עבודה טובה מאוד, שנותנת למעריצים בדיוק את מה שהם חיפשו.

קרא עוד:  סיפורי מרגלים: העונה השנייה של Fortnite Chapter 2 יוצאת לדרך

ביצועים

טכנולוגיית Lightspeed האלחוטית של לוג'יטק מבטיחה זמן תגובה אפסי, ואינה מושפעת מהפרעות חיצוניות. קשה מאוד לבדוק זמן תגובה באמצעים ביתיים, ומהשימוש שלנו שכלל עבודה במחשב ומספר משחקים ב-Overwatch, לא הבחנו בהשהייה או תגובה איטית כלשהי.

מבט מקדימה לגלגלת עכבר המשחקים Logitech G502 Lightspeed של לוג'יטק

גם בהשוואה שערכנו עם שני העכברים, החוטי והאלחוטי, לא מצאנו הבדלים בזמני התגובה. הוא מצליח לפעול אף טוב יותר מהדגם של 2014 בזכות חיישן HERO מעודכן. לא רק אנחנו אומרים זאת. גם במבחן עיוור שנערך בערוץ Linus Tech Tips השחקנים לא יכלו לזהות מי העכבר החוטי ומי האלחוטי.

חיי הסוללה של G502 Lightspeed טובים מאוד. בשימוש מתמשך עם תאורה הוא מסוגל להספיק ל-48 שעות עבודה. ללא תאורה כבר מגיעים ל-60 שעות עבודה. כאשר הוא לא בשימוש ומונח על השולחן הוא כבה אוטומטית ומופעל כשמזיזים אותו, כך שלא חייבים לכבות אותו בכל פעם מהכפתור. נוריות ה-DPI שבדופן משמשות גם להציג את מצב הסוללה בכל הפעלה מחדש.

הוא נטען באמצעות כבל microUSB סטנדרטי, וכן עדיין נםציע לגלות שלא עברו גם פה לשימוש ב-USB-C. 5 דקות טעינה מספיקות לשעתיים וחצי של שימוש. הוא תומך בטכנולוגיית Powerplay הקיימת בפד העכבר של לוג'יטק, כך שכלל לא נדרש להטעין אותו במידה ומשתמשים במשטח תומך.

היישום ניהול לעכבר המשחקים של לוג'טק Logitech G502 Lightspeed

יישום G Hub של לוג'יטק מאפשר לשנות ולהגדיר את כל ההיבטים של G502 Lightspeed, מצבעי התאורה ותדירות החלפת הצבעים, ועד הגדרות כפתורים, יצירת פרופילים והגדרת פקודות מקרו ועוד.

השורה התחתונה

קשה למצוא משהו שאינו בסדר ב-G502 Lightspeed. העיצוב קלאסי וארגונומי ומאוד נוח לשימוש. כמות הכפתורים והיכולת להתאים כל אחד מהם לפעולה אחרת. הביצועים המצוינים שלו. זמן הסוללה ממושך. וכן, הוא אלחוטי ומצליח להתעלות על הדגם החוטי. כל זה הופך אותו לעכבר שכדאי ויותר לחשוב עליו עבור מי שעכבר משחק חשוב לו.

בנוסף, מי שברשותו משטח תומך Powerplay יכול לשכוח מהצורך להטעין את העכבר המסוים הזה, וכן מי שיש לו מוצרי לוג'יטק אחרים יכול לסנכרן את התאורה עם טכנולוגיית Lightsync – וגם זו אפשרות חביבה בפני עצמה.

אז מה בכל זאת החיסרון? המחיר. בעוד שהדגם החוטי נמכר ב-350 שקלים, G502 Lightspeed עולה כמעט כפול במחיר של 690 שקלים. מה עדיף? נשאיר לכם להחליט.