Logitech G Pro X
בקצרה
הדור החדש של אוזניות הגיימרים G Pro מבית לוג'יטק מכיל למעשה שתי ערכות, אחת מכונה G Pro ואחת G Pro X, שמביאות שיפורים שונים באיכות השמע וגם בטיפול במיקרופון עבור אלו שמחפשים פחות גימיקים
אהבנו
איכות שמע טובה
מיקרופון משופר (ב-G Pro X)
נוחות לשימוש
איכות בנייה גבוהה
פחות אהבנו
יקר (לדגם G Pro X)
8

לוג'יטק (Logitech) מציעה מגוון נאה למדי של אוזניות לגיימרים שאת חלקם כבר סקרנו כאן ב-TGspot. רוצים אוזניות עם אורות? יש. רוצים אוזניות שתומכות בשמע היקפי 7.1? גם יש. אבל יש כאלה שמחפשים משהו בסיסי בלי יותר מידי תוספות. עבור משתמשים אלו לוג'יטק הציגה בשנה שעברה את האוזניות G Pro. השנה היא השיקה שני דגמים חדשים ומתקדמים יותר. האחד G Pro ששומר על אותו תג המחיר והשני G Pro X שמציע שדרוג משמעותי של המיקרופון.

איכות ללא פשרות

G Pro במהדורת 2019 זכו לעיצוב מחדש. לוג'יטק נמנעה הפעם משימוש מוגבר בפלסטיק. כעת הן משלבות הרבה מתכת וחיפוי עור יוקרתי. בנוסף, קשה כמובן שלא לשים לב ללוגו G ששולב בדפנות של האוזניות, מוטבע בתוך עיגול מתכת מרהיב ונוצץ. מסביב יש חיפוי פלסטיק נעים למגע והקשת מחופה בעור רך למדי.

האוזניות מעוגנות לקשת בידי תופסן אלומיניום הנראה איכותי וחזק למדי. כבל קצרצר ומסולסל מחבר בין שני צידי האוזניות לשקע 3.5 מ"מ הנמצא בתחתית האוזנייה הימנית. חיבור 3.5 מ"מ נוסף מיועד למיקרופון בתצורת 'מדונה', עם כבל גמיש/קשיח המאפשר לקרב או להרחיק את המיקרופון מאזור הפה. טוב למי שאכן זקוק לו במהלך משחק וטוב עוד יותר שאפשר לנתק אותו כשלא צריכים כמו בזמן האזנה למוזיקה או צפייה בוידאו.

קשה לומר שיש, לפחות בצד הגבוה של הסקאלה, אוזניות גיימינג שאינן נוחות, אבל G Pro מצליחות להתעלות והן מבין הנוחות ביותר שהתנסנו בהן בתקופה האחרונה, ועוד יותר כשמתייחסים למחירן. הכריות מכסות את האוזניים לחלוטין והן רכות ונעימות, ומחופות בעור. למי שחושש מהזעת יתר, בערכה מצורפות גם כריות העשויות מבד קטיפה נעים למגע, וקל מאוד להחליף ביניהן.

האוזניות קלות יחסית. הן אמנם אינן קלות כמו ה-G Pro מהשנה שעברה, אבל המשקל סביר בהחלט ועומד על 338 גרם. הופתענו לגלות כי אין להן צידוד, כלומר האוזניות אינן מסתובבות אלא מאפשרות רק תנועה אנכית של כ-15 מעלות. בהתחלה זה יכול קצת להפריע אבל עבור רבים זה יתגלה דווקא כיתרון כי בזכות זאת הן יושבות היטב על הראש ולא זזות ממקומן גם בעת שימוש ממושך. זה גם מאפשר ליצרנית לספק איכות בנייה טובה יותר, כך שהמנגנון עמיד יותר לאורך זמן.

איכות קול

G Pro מצוידות בזוג דרייבים בקוטר 50 מ"מ, עם תמיכה בטווח תדרים של 20 הרץ עד 20 קילו-הרץ ועכבה של 35 אוהם. אפשר לחבר אותן בחיבור כבל ישיר לחיבור סטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ במחשב, בטלפון או כל התקן אחר. בערכה יש שני סוגי כבלים 3.5 מ"מ: האחד הכולל שלט עם קליפס בו כפתור לשליטה בעוצמת השמע ומיקרופון, ואחד נוסף הכולל רק מיקרופון ומיועד יותר לשימוש בהתקנים חיצוניים כמו טלפון נייד.

בדגם ה-G Pro X אין את הכבל המפצל את הקול והמיקרופון למחשב הקיים בדגם הרגיל. במקום זאת לוג'יטק צרפו מתאם USB המשמש כממיר אנלוגי לדיגיטלי (DAC) הפועל ככרטיס קול עצמאי. השימוש במתאם מספק שמע טוב מאשר חיבור אנלוגי ישיר וגם מספק שליטה באוקלייזר ובפרופילי שמע דרך תוכנת ה-G Hub של לוג'יטק, המאגדת את שלל אביזרי הגיימינג שלה.

איכות השמע של G Pro הייתה טובה מאוד. במהלך משחק הצלחנו לשמוע גם את הצלילים הקטנים ביותר ובעת האזנה למוזיקה הצליל היה נקי ואיכותי ללא הפרעות. האטימות הייתה גם כן טובה יחסית, ושמנו לב כי הכריות מעור מצליחות גם לספק איכות שמע טובה יותר וגם להפחית במעט את רעשי הסביבה, זאת בהשוואה לכריות המחופות בד. עם זאת, בשימוש ממושך כנראה שעדף להשתמש בכריות הבד.

G Pro X: השדרוג במיקרופון

כפי שציינו בתחילה, לצד ה-G Pro לוג'יטק השיקה גם את G Pro X. אוזניות אלו מצוידות במיקרופון של Blue Voice המאפשר התאמות אישיות רבות. כל האפשרויות הללו נשלטות באמצעות G Hub הזמין למחשבי Windows ו-macOS, כחלק בלתי ממתאם ה-USB האחראי על חלק נכבד מהשדרוג.

בהגדרה הבסיסית, G Hub מאפשרת להגדיר את הרגישות של המיקרופון בלבד. רק כאשר מפעילים את האפשרות Blue Voice מוצגות שלל אפשרויות חדשות. בין היתר אפשר להגדיר אקולייזר, להפחית רעשים, להגביר את הצלילים הנמוכים ועוד. יש גם מספר פרופילים מוכנים מראש המיועדים לקריינות, שידור ברשת, הדגשת צלילים גבוהים או נמוכים ועוד.

מהבדיקה שלנו וגם בהשוואה ל-G Pro של שנה שעברה, מדובר בשיפור משמעותי ביכולות המיקרופון של המיקרופון המשולב לצד האוזניות. איכות הקול טובה מאוד, ברורה ונשמעת מקצועית לגמרי. יש באס מוגבר שאינו גורם לרעשי רקע, ואהבנו מאוד את שלל האפשרויות הרבות הקיימות בתוכנה.

היינו שמחים לראות דווקא מיקרופון חומרתי בעל יכולות מתקדמות יותר כמו השתקת רעשים, שכן רוב הטכנולוגיה ב-G Pro X מצויה דווקא במתאם ה-USB, שאגב יכול להיות לשימוש גם עבור אוזניות אחרות.

השורה התחתונה

לוג'יטק ללא ספק מציעה שיפור ניכר באוזניות הגיימרים G Pro של 2019. הן מעוצבות יותר, באיכות בנייה טובה יותר והצליחו לשמור על מחיר זהה לדור הקודם. גם הנוחות שופרה ואיכות השמע גם כן, ולמי שמעוניין יש את דגם ה-G Pro X עם מיקרופון איכותי יותר אך עם מחיר בהתאם: 499 שקלים ל-G Pro ו-699 שקלים עבור G Pro X.