לחברת QP Optoelectronics יש קונפסט מאוד מעניין הנקרא LightPad. זהו שילוב בין מחשב נייד, טאבלט ומקרן בתוך מארז אחד קטן ונייד, המתחבר לסמארטפון ומאפשר להציג את תצוגת המכשיר על גבי מסך אחד גדול.

נוכל להשתמש בו בתצורת מחשב נייד עם מסך 11 אינצ’ הכולל מקלדת וחיבור ליציאת ה-HDMI של הסמארטפון. המסך המוצג יספק רזולוציה של 845×480 ומציג את התצוגה שבסמארפון כמו שהיא על המסך הגדול. כך לדוגמה נוכל לשחק משחקים על גבי המסך כשהסמארטפון הוא בקר השליטה, או לכתוב מסמכים ולצפות בסרטונים על גבי המסך. אם נהפוך את המסך נקבל מקרן עד גודל של 60 אינצ’  המסוגל להקרין את התמונה הגדולה על גבי הקיר. שני המסכים משתמשים במקרן זעיר בטכנולוגית פיקו המבוסס על נורית לד רבת עוצמה.

הרעיון גם לנו נראה מוכר מאוד, ממש כפי שה-LapDock של מוטורולה המאפשר להפוך את הסמארטפון למחשב נייד עם ממשק ייחודי או ה-Asus PadFone אם כי במוצר זה לא מעורב ממשק משתמש, וייתכן כי זה גם מה שיכול להיות חסר לרוב המשתמשים הפוטנציאלים. אם כן או לא, החברה מבטיחה להציג  לראווה את ה-LightPad כבר בחודש הבא בתערוכת CES 2012, כך שנדע עד כמה המוצר יכול להיות אטרקטיבי גם בשבילנו. (מקור)

וידאו: LightPad


-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.