חברת LG הקוריאנית החליטה לעת עתה לוותר על פיתוח עוזרת וירטואלית משלה, ובמקום זאת להטמיע את העוזרת האישית של אמזון (Amazon), אלקסה (Alexa), במוצרים ובמכשירי החשמל הביתיים שלה. זאת למרות שלפני כשלושה חודשים הכריזה החברה כי תשתמש ב-Google Assistant בחלק ממוצריה.

לפי דיווח שהתפרסם באתר Yonhap News Agency, חברת LG אף תציג במהלך תערוכת IFA הקרובה בברלין ליין של מוצרים שתומכים בעוזרת החכמה של אמזון, וכיצד ניתן לשלוט בהם באמצעות מכשיר אמזון אקו. בין היתר צפויה LG להדגים מקררים חכמים חדשים, מכונות כביסה, מייבשים, מזגנים, תנורים חכמים ועוד מוצרים המחוברים לאינטרנט (IoT). לא ברור האם המכשירים החכמים מבוססי אלקסה של LG יופצו בכל העולם, שכן אלקסה עצמה פועלת כרגע רק בתחומי ארה"ב, בריטניה וגרמניה בלבד.

יחד עם זאת, בתחום הסלולר דובקת LG בשילוב של ה-Google Assistant בטלפונים החכמים שלה, כאשר מכשיר ה-LG V30, שיוכרז כבר בסוף השבוע הקרוב, צפוי להיות המכשיר הראשון שלה שתומך בכך. בנוסף, שמועות טוענות שהחברה עצמה תייצר את מכשירי ה-Pixel XL 2 עבור גוגל, אשר יוצגו ככל הנראה בתחילת אוקטובר (כאשר חברת HTC תהיה אחראית למכשירי ה-Pixel 2).