טלוויזיה חדשה ומפתיעה נחשפה בידי LG בתערוכת CES הנערכת בימים אלו בלאס וגאס. Signature OLED TV R היא המוצר המסחרי הראשון המבוסס על אבטיפוס מסך ה-OLED הגמיש המתגלגל שהציגה החברה באותה תערוכה לפני שנה.

Signature OLED TV R היא טלויזייה בגודל 65 אינץ' וברזולוציית 4K, עם תמיכה בניגון וידאו בקצב של עד 120 פריימים/לשנייה, עם תמיכה ב-HDR ועם הבהירות שמגיעה עד 800 ניט – אולי לא עוצמת הבהירות הגבוהה בשוק, אך יותר מרוב הטלוויזיות מהשנים הקודמות.

לפי LG המסך מסוגל להתקפל ולהיפתח עד 50,000 פעמים בלי שצורתו תתעוות, ואפשר אף לצפות בו כאשר הוא פתוח באופן חלקי בלבד, או 'מצב פס' לפי LG. לדוגמה לצורך צפייה בסרטי קולנוע ביחס רחב במיוחד בלי פסים שחורים מסביב לתמונה או לשימוש במסך מוקטן לווידג'טים כמו שעון, תמונות, מוזיקה ועדכוני מזג אוויר.

ב-'מצב אפס' בו המסך מגולגל פנימה, ניתן להשתמש במכשיר כרמקול חכם כאשר המסך מוחבא לחלוטין בתוך תיבת הרמקולים שעוצבה ביד קוואדראט (Kvadrat) הדנית וכוללת רכיבים בהספק של 100 וואט ותמיכה חלקית ב-Dolby Atmos לסאונד היקפי ב-4.2 ערוצים.

מלבד רמקולים כוללת התיבה את שבב הדור השני מסדרת Alpha 9 של LG, עם אלגוריתם הבינה המלאכותית ThinQ הקנייני של החברה לצורך שיפור איכות התמונה והקול. המכשיר מריץ את מערכת ההפעלה webOS בגרסה 4.5 עם תמיכה ב-Alexa של אמזון (Amazon), כמו גם בחיבור למכשירי אפל (Apple) ול-Siri באמצעות AirPlay 2 ו-HomeKit.

קרא עוד:  גוגל: רוב המשתמשים לא מחליפים סיסמה גם כשהם יודעים כי נפרצה

החברה טרם מסרה מתי יחל שיווקה של הטלוויזיה החדשה, אך יש להניח שמחירה ממילא יהיה יקר מאוד, לפחות בדור הראשון.