אחד הדברים החשובים לצרכנים בעת רכישת טלפון חדש הוא יכולות הצילום שלו. בעקבות כך, יותר ויותר חברות כמו אפל (Apple) וסמסונג (Samsung) ואחרות השיקו לאחרונה מכשירים בעלי שתי עדשות מצלמה אחוריות. וואווי (Huawei) העלתה את הרמה עם ה־P20 Pro בעל שלוש המצלמות ועל-פי הדיווחים האחרונים גם LG מתכננת לעשות כך עם ה-LG V40.

כעת, חברה פחות מוכרת בשם Light רוצה לקחת את זה לקצה: החברה מתכננת להשיק טלפון עם לא פחות מ-9 מצלמות. אם לא שמעתם עליה, זה בסדר: Light ידועה בזכות הפרויקט הקודם שלה אי שם ב־2015, הנודע בשם Light L16 – מצלמת DSLR בעלת 16 עדשות.

לפי וושינגטון פוסט, לחברה יש כבר מספר אבי-טיפוס המשלבים 5-9 עדשות הפועלות יחדיו כדי לספק תוצאות של מצלמת DSLR בתנאי תאורה נמוכים ובאיכות של 64 מגה-פיקסל. בנוסף, נטען כי למכשירים יש "השפעות עומק מרשימות ויכולות זום ללא תחרות".

ה-L16 יוצרה בזכות השקעת ענק של חברת פוקסקון (Foxconn) הסינית, שאומרת כי המכשיר החדש יושק מאוחר יותר השנה. בגזרת המחיר עדיין אין מידע, אך לאור מחירה הגבוה של ה־L16 (לא פחות מ־1,950 דולרים, שהם כ־7,145 שקלים) ניתן רק לשער כי גם מחירו של הטלפון לא יהיה נמוך.