חברת לנובו (Lenovo) חודרת אט אט גם לשוק הטכנולוגיה הניידת, והציגה שני קונספטים למוצרים עם יכולות שכולנו שומעים עליהם כבר המון המון זמן. פרויקט ה-Smart Cast, הוא מכשיר בעל מקרן שבקצה המאפשר להקרין את התצוגה שלהם על גבי משטח אחר, לא משהו שלא ראינו בעבר, אך כאן המקרן מקבל ביטוי אצל החברה בדמות ה-Magic View: טלפון חכם שמכיל מקרני לייזר שמסוגלים לשלוח את תמונת המסך או מקלדת וירטואלית אל משטחים כמו שולחן, ואז ניתן להשתמש בו כמסך מגע לכל דבר.

הקונספט השני מציע אף משהו יותר מסובך. Magic View smartwatch הוא למעשה שעון חכם, והבעיה העיקרית היא גודלם הזעיר של המסכים. לנובו מציעה לחבר לשעון החכם מסך נוסף, שימוקם בין המסך הרגיל לרצועה, ובאמצעות אשליה אופטית הוא יוכל להציג תמונות עומק רחבות יותר פי 20 לערך מאשר המסכים של היום. המגבלה של הקונספט, או יש לומר יתרון הוא שרק המשתמש יוכל לראות מזווית הראייה שלו. הקונספט הזה משתמש בטכנולוגיית Light Guide Optical Element, בעל רזולוציית WVGA ובשדה ראייה של 30 מעלות.

מדובר כאמור בקונספטים בלבד ואפילו לא במוצרים שנמצאים בשלבי פיתוח. סביר להניח שייקח עוד זמן עד שנראה את התכונות הללו מיושמות, אבל זה בהחלט צעד בכיוון.