עולמות הטכנולוגיה והאינטרנט לא זרים לסנסציית הפופ והאופנה ליידי גאגא שהגיעה מבית של יזמי אינטרנט, ונמצאת כיום ברשימת סרטוני הוידאוקליפ הכי נצפים ב-Youtube וכן הוכתרה לא מזמן לאדם הכי נעקב ברשת החברתית טוויטר עם מעל ל-27 מליון (!) עוקבים. זה נדמה כי כל דבר בו נוגעת הכוכבת הופך להצלחה בין לילה, מלבד המוסיקה, ידועה גאגא על שתופי הפעולה עם מותג הסאונד Beats ויצירת מותג ה-Heartbeats בעיצובה. כמו כן ידועה הזמרת בהיותה פרזנטורית חברת המצלמות Polaroid ופיתוח משקפי שמש עם יכולות צילום.

כעת, בזמן מסע ההופעות של הזמרת "The Born This Way Ball", החלה גאגא לקדם את מה שנראה כמו הדור הבא של טכנולוגיית ברקודי ה-QR המצליחה. מדובר בטכנולוגיה חדשה של חברת הסטארטאפ Sonic Notify, אשר עושה שימוש בגלי קול בטווחים קצרים (שלא ניתנים לשמיעה ע"י אוזן אנושית) ומשדרת למכשיר הסמארטפון תכנים רלוונטים. גאגא משתמשת בטכנולוגיה במהלך מסע ההופעות שלה כאשר היא משדרת את תשדורות "הגל השקט" הללו בין שיריה וכך מעשירה לצופים את החוויה כשהם מקבלים את מילות השיר המתנגן, וכן עוד מידע ותמונות המשתנות מפעם לפעם.

נכון לעכשיו הטכנולוגיה נמצאת בחיתוליה ויכולה לספק תכנים בנפחים "קלים" במיוחד (עד 3 קילו-בייטים). הטכנולוגיה החדשה נוחה יותר משימוש בקודי הQR אותם אנו מכירים כיום שכן אין צורך בשימוש במצלמה או בתאורה טובה לקליטת הברקוד במכשיר, ותספק בעתיד חווית שימוש טובה יותר בקבלת מידע על תוכניות טלוויזיה, מוסיקה ואף מייצגים במוזיאון. תוכלו לנסות את הטכנולוגיה ע"י הורדת האפליקציה למכשירי אייפון ואנדרואיד. ספרו לנו, מה אתם חושבים? האם נמצא מחליף לטכנולוגיית הQR?

צילום: dephisticate cc flickr