הסוללה הגמישה. צעד נוסף לעבר הטלפון הגמיש.

תעשיית הסלולר מכוונת לקראת מכשירים גמישים, היה ניתן לראות זאת בתערוכת CES שהתקיימה השנה כאשר סמסונג הציגה את יוהם (Youm), אב-טיפוס של טלפון חכם אשר כולל מסך בעל קצוות קעורות. אך ייתכן כי בעתיד הרחוק יותר בעזרת סוללה גמישה יוכלו היצרנים לבנות מכשיר גמיש לגמרי.

צעד קטן

הסוללה הגמישה. צעד נוסף לעבר הטלפון הגמיש.

פריצת הדרך החדשה הגיעה מאולסן (Ulsan), המרכז הטכנולוגי הלאומי של קוריאה הדרומית. החוקרים מאולסן הצליחו לייצר סוללת ליתיום (Lithium-Ion) גמישה אשר ניתנת לכיפוף. הסוללה תוכל לסייע בעתיד לייצרת מכשירים גמישים לגמרי, כאילו נלקחו מסרט מדע בדיוני – הסוללה והמסך הגמישים מהווים צעדים בכיוון הנכון ליצרת מכשירים שכאלו.

שר החינוך, מדע וטכנולוגיה של דרום קוראיה מציין כי יתרון נוסף של הסוללה היא שהיא ניתנת לייצור בתהליך של הדפסה ובעצם הסוללה מורכבת מחומרים זעירים אשר יוצרים פולימר-דמוי-נוזל אשר יכול להיות 'מודפס' על כל משטח.

יתרון נוסף של הרכב זה של הסוללה היא שהיא בטוחה יותר – שבניגוד לסוללות ליתיום מסורתיות, אשר מסתמכות במידת מה על אלקטרוליטים במצב נוזלי, כשם שהפיסה החוצצת בניהם יכולה להינמס תחת חום ולגרום ל'פיצוץ' של הסוללה. מכיוון שהסוללה הגמישה עושה שימוש בפולימר (מוצק) דמוי נוזל היא צפויה לספק אמינות גבוהה יותר מזו של סוללות ליתיום מסורתיות. העתיד כבר גמיש.

הסוללה בפעולה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.