שנה בדיוק לאחר הסרת אתר Megaupload מהאוויר משיק קים דוטקום את אתר שיתוף הקבצים המחודש – Mega (מגה). השירות יאפשר למשתמשים להעלות קבצים לענן באופן מאובטח ויספק עד 50 ג’יגה חינם לכל דורש.

מורידים אחריות
אחרי ההסתבכות הגדולה של בעלי האתר, דוטקום לא לוקח סיכונים וכי לא מדובר בשירות זהה לגמרי לאתר הקודם. מגה לא יאפשר להעלות קבצים באופן חופשי ולשתף אותם עם כל אחד, וכל קובץ שמועלה הוא קודם מוצפן ורק לאחר מכן המשמש יוכל לקבוע למי ההרשאות לצפות או להוריד את הקבצים באחריותו הבלעדית. “האתר מגה החדש מצפין את הקבצים שלך באופן ישיר דרך הדפדפן בזמן שאתה מעלה את הקבצים” נאמר באתר, “את הקידודים אתה שומר בענן, לא אנחנו”.

למי שלא מספיק ה-50 ג’יגה אחסון בחינם, יוכל לשדרג לתוכניות הפרו בעלויות משתנות. המחירים נעים בין 500 ג’יגה בעבור 9.99 יורו לחודש (49 שקל), 2 טרה בעבור 19.99 יורו (99 שקל) ו-4 טרה בעבור 29.99 יורו לחודש (149 שקל) וכמות תעבורה בכל אחת מהתוכניות הללו מגיע לכדי 1 טרה, 4 טרה ו-8 טרה לחודש בהתאמה.

לא בכל דפדפן
בשל אופן ההצפנה שאתר Mega עובד, לא כל דפדפן יוכל לפעול כראוי. אם תנסו לגלוש עם אינטרנט אקספלורר או פיירפוקס, Mega ימליץ לכם לעבור לדפדפן הכרום שם יכולת העלאת קבצים טובה יותר בשימוש של HTML5 ו-Java Script. למעשה, דפדפן הספארי, אינטרנט אקספלורר 9 ואופרה לא יוכלו לפעול.

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד

קים דוטקום מתכנן גם לחשוף אתר ממשיך ל-Megavideo שגם הוא נסגר יחד עם Megaupload. האתר שעתיד להיפתח בשם Mega Video נחשף לפני שעות אחדות בעמוד הטוויטר של קים. עוד מתכננים ב-Mega לשחרר אפשרות התממשקות ישירה וכלי פיתוח (API) באמצעות יישומים עצמאיים שיוכלו להתחבר לשירות הענן וכן שירות של הודעות מידיות בין חברים ואף ליצור מעין קהילה קטנה.

מי שמעוניין להירשם, יוכל להיכנס לכתובת mega.co.nz ולפתוח חשבון ואף לשנות את שפת הממשק לעברית (חלקית). בינתיים אנחנו התקשנו לעבוד עם האתר אשר לעיתים לא הגיב.