גם עכשיו, כשאנחנו כבר הולכים ומתקרבים לשיאו של הקיץ, רובנו כנראה לא ממש מרחיקים מעצמם את הטלפונים שלהם. גם אם כדי לשבור את החום יוצאים לנפוש בים או בברכה. את הספר או המשקה הצונן של פעם, מחליף הטלפון, וכן, גם כשאנו נהנים מרביצה על החול, מבריזת הים המלוחה ומהקרירות של המים – אבל עבור הטלפון עצמו, מדובר בסכנה של ממש.

עבור אלו שלא יכולים להיפרד ממכשיר הטלפון, הכנו מדריך זריז שיסייע לשמור על החבר הדיגיטלי גם בים.

חם שם בחוץ

להשתזף בשמש, כל עוד משתמשים בקרם הגנה, זה נחמד ובעוד הנופשים בים שוברים את החום על-ידי טבילה זריזה במים, למכשיר הטלפון לא כל-כך קל להיפטר מהחום העודף. מעבר לעובדה שלא נעים להחזיק ביד מכשיר רותח, חום כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש הוא אויב הסוללה.

טמפרטורות עבודה גבוהות גורמות לקיצור חיי הסוללה ובטווח הארוך לפגיעה משמעותית בתפקוד שלה. הדבר קריטי במיוחד במכשירים מהדורות האחרונים שאינם בעלי סוללה נשלפת הניתנת להחלפה בלי ביקור במעבדה.

לכן, בחוץ לא מומלץ לבצע עם מכשיר הטלפון פעולות תובעניות כמו צילום ווידאו ממושך או הפעלת משחקי תלת-ממד כבדים. בנוסף, כאשר המכשיר אינו נמצא בשימוש, מומלץ להניח אותו בתיק או במקום מוצל אחר.

Sony Xperia water proof M4 Aqua

ימין ושמאל רק חול וחול

המסך של מכשיר הטלפון רגיש גם לשריטות מחול הים. נכון שרוב המסכים כיום מיוצרים מזכוכית מחוסמת המיועדת להגן עליהם משריטות ונזקים בשימוש יומיומי, אך מפגש עם גרגרי חול עלול בכל זאת להתיר בהם שריטות. הסיבה לכך נעוצה בחוזק המינרלים.

קרא עוד:  מקלחת נעימה: 5 אוזניות ללא חוטים שגם אטומות בפני מים

'סולם מוס' מאפשר למדוד את הקשיחות של מינרל מסוים. המינרל חזק ביותר הוא היהלום עם חוזק של 10 בסולם מוס. זכוכית מחוסמת הנמצאת בשימוש אצל רוב יצרניות הסלולר וקורנינג (Corning), היצרנית של 'זכוכית הגורילה', מתגאה בחוזק של 7 בסולם מוס, עמיד למדי אך לא בפני גרגרי חול – אלו מכילים מינרלים שונים בעלי חוזק זהה או גבוה יותר, כמו קוורץ לדוגמה, מינרל בעל חוזק זהה לזה של זכוכית הגורילה. 'ניגוב' שלו על-פני הזכוכית, במסכים ללא מגן מסך, עלולים להותיר חותם בדמות שריטה מרגיזה. לכן את גרגרי החול מומלץ לנקות על-ידי רוח או לחץ אוויר ולא ניגוב.

עוד בנושא 

מים

נזקי לחות ומים הם האויב מספר אחד של כל מכשיר אלקטרוני והטלפון החכם לא יוצא דופן. יש מכשירים בעלי עמידות בפני מים או השפרצות, כמו המכשירים של סוני (Sony) מסדרת ה-Xperia Z או ה-Galaxy S5 של סמסונג (Samsung), אבל אלו עמידים בפני מגע של מים מתוקים ומי המלח של הים או מי הברכה עם הכלור עדיין מהווים סכנה למכשיר הנייד.

Transparent Waterproof Underwater Pouch Bag Dry Case Cover For Mobile Phoneעבור אלו שלא יכולים להיפרד ממכשיר הנייד גם במים ניתן לרכוש נרתיקים אטומים למים  – מעין שקיות בעלת סגירה הרמטית עם שרוך לנשיאה, הניתנות לרכישה במחירים שנעים בין 30-150 שקלים. הנרתיקים עשויים פלסטיק שקוף המאפשר להמשיך להשתמש במכשיר גם כשהוא סגור. במדור הצרכנות שלנו תוכלו למצוא גאדג'טים נוספים שלא מפחדים ממים.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

ובכל זאת אם הגרוע מכל קרה והמכשיר סבל טבילה בים, נא לא לנסות להדליק את המכשיר. יש להוציא את הסוללה, במידת האפשר, ולשטוף את המכשיר במים מתוקים. לאחר מכן מומלץ לגשת למעבדת סלולר לניקוי של המכשיר במפנים ושימוש בחומר מונע שיתוך (קרוזיה) או לנסות פתרונות ביתיים יותר.

גנבות

גנבה לא באמת אפשר למנוע, אך ניתן לנקוט במספר צעדים שיקשו על הגנב לגשת למידע על המכשיר, להשתמש בו או למכור אותו בקלות. כצעד מונע ראשון כדאי להגדיר ססמה – היא תמנע שימוש במכשיר הטלפון בידי אנשים לא מורשים, ותקשה על הגישה למידע רגיש הקיים בו. מומלץ גם להפעיל את שירות הגיבוי האוטומטי לגיבוי של מידע כמו מסמכים, תמונות, הודעות ורשימת אנשי קשר בענן המאפשר שחזור מהיר של המידע כאשר רוכשים מכשיר חדש.

כמו-כן למכשירי iOS יש את יישום ה-Find My Phone ולמכשירי אנדרואיד את Device Manager. אלו מאפשרים לנעול את המכשיר מרחוק, להציג את המיקום שלו במפה, לשלוח הודעה עם פרטי ההתקשרות של הבעלים אל המכשיר או למחוק את המידע שקיים על המכשיר מרחוק.

התמונה באדיבות Shutterstock. פורסם לראשונה באתר מאקו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.