ניצולת ה-MeeGo, מערכת ההפעלה Jolla OS חשפה היום מעט ממה שאנו צפויים לראות במכשירים העתידים אשר יריצו את המערכת החדשה בשנה הבאה. המערכת המוצגת תחת השם Sailfish OS מספקת הצצה בוידאו שם ניתן לראות את הדמיון הרבה למערכת המיגו ואת מסך הבית המורכב ממנהל היישומים ומציג את מסך השיחה, המולטימדיה, הגלרייה ועוד.

בחברה אומרים כי הממשק יהיה חלק וזורם מאוד, כך לדוגמה נוכל לעצור מוזיקה שהפעלנו או לנתק שיחה מבלי הצורך לחפש את האפליקציה הייעודית ואז לכבות, זאת רק על ידי החלקה של האצבע על חלון המוזיקה שבמסך הבית כדי לעצור או לקפוץ לשיר הבא. בנוסף, ככל הנראה שאפליקציות לא יהיו חסרים שכן היא מבוססת על קרנל של לינוקס ותמיכה ב-Qt (פלטפורמת הפיתוח של נוקיה לשעבר) ותאפשר הפעלת אפליקציות של האנדרואיד ללא שינויים מיוחדים, פרט להתאמות לממשק.

המערכת מפינלנד
המערכת מקורה במספר של מפתחים מפינלנד, אשר הגיעו מנוקיה בעצמה והיו חלק מפרויקט ה-Nokia N9 שהריץ את מערכת ה-MeeGo אשר ה-Sailfish OS מבוססת עליה. החברה עובדת בשיתוף עם ST-Ericsson שתפתח עבורה חומרה מותאמת שיצרניות יוכלו להשתמש כדי להשיק מכשירים חדשים בשלהי 2013.

וידאו: Jolla אומרת שלום

>> זוכרים את N9? כך היה נראה המכשיר המעניין של נוקיה
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.