בקצרה

Jimmy JV71 הוא שואב איכותי ומתחרה ראוי ברף המחיר שלו. מאוד אהבנו שיש לו עמדת עגינה לטעינה, והוא בפני עצמו יכול לעמוד לבד על הרצפה במשך מספר רגעים. המברשת החובטת מעט פחות מוצלחת לשטיחים וללכלוך כבד והסוללה שלו לא פותרת את אחת הבעיות המרכזיות בשוק הזה. אהבנו שניתן להאריך את המוט וכן את המספר הרב של האביזרים בערכה שהתגלו כשימושיים, בעיקר המברשות בגדלים שונים.

אהבנו
עוצמת שאיבה טובה
עמדת טעינה נוחה
עשיר בחלקים
מחיר
לא אהבנו
זמן טעינה
זמן סוללה
בדיקת מחיר

אחרי ששואבי האבק הרובוטיים זכו לפופולריות גדולה, מגיע עכשיו גם תורם של השואבים הידניים האלחוטיים שהופכים, לפחות על הנייר, את מלאכת השאיבה לקלה הרבה יותר. השואבים הללו אמורים לשמש כסוג של חלופה לשואבים הגדולים והמסורבלים. דייסון (Dyson) הייתה אמנם אחראית להתפתחות הראשונית של השוק הזה, אבל מהר מאוד כבשו את השוק הישראלי היצרניות הסיניות שמספקות קרב אימתני בגזרת המחיר. רוידמי (Roidmi) וג’ימי (Jimmy) הם השמות החמים, כאשר האחרונה הצליחה לשבור את מחסום המחיר ולהגיע קרוב למחירי שוק הכניסה עם JV51. אבל לא עליו באנו לדבר, אלא דווקא על אחיו הגדול והמעט יקר יותר, JV71. מה הוא יודע לעשות והאם הפרש המחיר בין השניים מוצדק?

מהאריזה החוצה

כשפותחים את האריזה מגלים שהיא מכילה מספר רב של חלקים. אחרי שהוצאנו את כל החלקים מהשקית וקראנו את ההוראות, התחלנו במלאכת ההרכבה. יש מספר חלקים שנדרש להרכיב אותם אחד לשני – כמו עמדת טעינה או יחידות שונות של השואב – אבל זה לא אמור לקחת יותר ממספר דקות.

כמות החלקים היא אחד היתרונות שלו. בניגוד למה שמציעה דייסון ובדומה למי שעושה רוידמי, גם JV71 מגיע באריזה עמוסת אביזרים. יש בו את כל החלקים הנדרשים לכל סוגי המשימות, וזה חשוב בפני עצמו. לא צריך לרכוש אביזרים נוספים ויקרים שלפעמים נמכרים בנפרד ועולים מאות שקלים. הכל בפנים, רק צריך למצוא היכן לאחסן את הכל.

כל האביזרים המגיעים עם Jimmy JV71

בין היתר JV71 מגיע עם עמדת טעינה שכוללת את גוף השואב האלחוטי כשהוא עומד ונטען, ואליו מחוברת מברשת ממונעת לניקוי שטיחים ורצפות וכן מיכל האיסוף התחתון. בנוסף, יש ראש קטן יותר עם מברשת מסתובבת, ששימושי לשאיבת ספות ומזרנים, וכן לא פחות משלושה סוגי מברשות לניקוי כללי וצינור מאריך נמתח.

שואב נייד ורב עוצמה

מהרגע שהתחלנו לעבוד עם ה-JV71 הוא התגלה כנוח מאוד לשימוש. פשוט מרימים את השואב מעמדת הטעינה, מניחים על הרצפה ומפעילים אותו בלחיצת כפתור. לא צריך לנתק את כבל החשמל כמו לדוגמה ב-JV51 או ב-F8 של רוידמי, שכן במקרה הזה העמדה אוחזת בשואב במצב אנכי ומטעינה אותו תוך כדי. יתרה מכך, אפשר להעמיד את השואב על הרצפה כמו שהוא במצב אנכי גם ללא עמדת העגינה, משהו שלא ניתן לבצע עם שואבים אחרים, לפחות לא עם רובם המכריע.

שאיבת מזרנים וספות בקלות Jimmy JV71

כברירת מחדל, גוף השואב של JV71 יושב על מוט המחובר למברשת המסתובבת הרחבה, ואתו מתחילים את השאיבה. אם מעוניינים לדוגמה להשתמש בראש המברשת המסתובבת הקטן יותר, או בכל אחד מראשי המברשת האחרים, לוחצים על כפתור השחרור על גוף השואב המתנתק מהעמדה ומחברים אליו את האביזר הרצוי.

בידית השואב נמצא כפתור ההפעלה והכיבוי וכן בורר המצבים. הוא מספק את אפשרות לעבור ממצב שאיבה רגיל לטורבו בו עוצמת היניקה מרבית. בחלק העליון יש נורית חיווי המשנה את צבע לירוק או לאדום, בהתאם למצב הסוללה, אולם לדעתנו חסרה האפשרות לבחון במדויק יותר את מצב הסוללה כדי לדעת כמה זמן נותר עד שיהיה צורך בטעינה חוזרת.

עמדת טעינה נוחה של Jimmy JV71 ג'ימי

כאשר הרמנו אותו לראשונה, הופתענו לגלות כי Jimmy JV71 קל משקל. גוף השואב שוקל 1.1 ק”ג, אולי בין הקלים ביותר בתחום השואבים הניידים ברמות האלה. עם מוט המברשת המסתובבת, משקלו מעט כבד יותר, ומגיע לכדי 2.3 ק”ג, אולם אותו אין צורך להרים ולרוב רק לגרור, שכן מרכז הכובד נמצא בחלק התחתון ולא בעליון כמו בשואבים של רוידמי, ולכן היד אינה מתעייפת.

המוט האנכי עם המברשת החשמלית החובטת הגדולה נוח מאוד לשימוש. זוג גלגלים גדולים למדי מאפשר ניידות בכל חלקי הבית, כאשר המוט נע למעלה למטה, אבל גם לצדדים, כך שאפשר להגיע גם לפינות הרחוקות יותר מתחת לספה. המעניין הוא שלמוט הזה מחובר מיכל איסוף פסולת נוסף המתמלא במקום מיכל האיסוף בגוף השואב עצמו, כך שבסיום ניקוי הרצפה מרוקנים רק את המיכל התחתון.

via GIPHY

המברשת החשמלית מסתובבת במהירות של 100,000 סיבובים לדקה. זה נתון דומה לזה שמציע ה-F8 או JV51, אך V10 של דייסון כבר מגיע ל-125,000 סיבובים לדקה. היא מתאימה לשאיבת הרצפה, אולם פחות לשטיחים. מצאנו כי המברשת לא מצליחה להוציא לכלוכים עמוקים משטיח צפוף, ולהערכתנו הבעיה נובעת מהמבנה שלה: היא רכה מידי ואין בה פסי גומי המסייעים לחבוט בשטיח ולאסוף את הלכלוך הקשה.

מלבד המברשת המסתובבת החשמלית הגדולה יש, כאמור, גם מברשת חשמלית קטנה המשמשת לשאיבת אבק ממזרנים וספות, ומסוגלת להפחית ואף למנוע את תופעת קרדית האבק מקדמת האלרגיות, יחד עם שלושה סוגי מברשות שונים המצורפים לערכה. הם מגיעים בגדלים שונים ולחלקם שימוש כפול – עם או בלי מברשת, על ידי משיכה של ראש המברשת אחורה וחשיפה של מוט הפלסטיק. יש גם מברשת כללית גדולה להסרת אבק, מברשת אלכסונית שמתאימה למסילות ופינות ומברשת קטנה לריפוד. הם מאוד שימושיים והם חסרים ב-F8.

ניקוי פאנלים, רצפות ופרקטים עם Jimmy JV71

אפשר להאריך את המברשות על ידי שימוש במוט הגמיש, ומלבד זאת אפשר גם להשתמש במוט הקבוע של המברשת המסתובבת ולחבר אותם אחד לשני. כך אפשר להגיע בקלות עד התקרה ללא מאמץ וללא צורך בכסא או סולם.

מיכל הפסולת של Jimmy JV71 הוא בנפח חצי ליטר. לא גדול במיוחד, אבל מספיק בהחלט לסיבוב של שאיבה בכל הבית. הריקון שלו פשוט ומתבצע בלחיצה על כפתור בחלק התחתון שפותח את המיכל לריקון היישר לפח האשפה. מידי פעם יש צורך לבצע ניקוי מעמיק יותר, וזה כולל את פירוק מסנן ה-HEPA ומערך היניקה הפנימי. גם את המברשת החובטת ניתן לפרק ולנקות.

מפרט

חיי הסוללה של JV71 אינם שונים מאלו של קודמו, ומאוד דומים לשואבים אחרים בתחום. 45 דקות זמן שימוש מרבי בעוצמת יניקה בינונית (9,000pa) או עד 15 דקות בעוצמת יניקה מקסימלית (18,000pa). זה לא הרבה, במיוחד כשמגלים באמצע העבודה כי נגמרה הסוללה ושאפשר להמשיך רק אחרי 5 שעות בטעינה מקסימלית.

via GIPHY

מבחינת עוצמת יניקה, JV71 נמצא במקום גבוה, גם בהשוואה למתחרה היקר ביותר. עוצמתו היא 130Aw. לעומתו, ל-JV51 עוצמת יניקה של 115Aw, כמו גם ל-F8, ורק ה-V10 של דייסקון מתחרה בו עם עוצמת יניקה זהה.

השורה התחתונה

Jimmy JV71 הוא שואב איכותי ומתחרה ראוי ברף המחיר שלו. מאוד אהבנו שיש לו עמדת עגינה לטעינה, והוא בפני עצמו יכול לעמוד לבד על הרצפה במשך מספר רגעים. המברשת החובטת מעט פחות מוצלחת לשטיחים וללכלוך כבד והסוללה שלו לא פותרת את אחת הבעיות המרכזיות בשוק הזה. אהבנו שניתן להאריך את המוט וכן את המספר הרב של האביזרים בערכה שהתגלו כשימושיים, בעיקר המברשות בגדלים שונים.

מחיר של JV71 הוא 930 שקלים עם אחריות לשנה של היבואן הרשמי רונלייט. כמעט זהה למחירו של ה-F8 של רוידמי וכמובן זול בהרבה מאשר ה-V10 של דייסון. ה-JV51 זול יותר בכ-250 שקלים כאשר ההבדל בין השניים הוא בעיקר באביזרים ובעמדת הטעינה, הבדלים קטנים יחסית שלא בטוח שמצדיקים את ההפרש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.