המיקוד של ג'ייבירד (Jaybird) באוזניות ספורט לאורך השנים הבליט וממשיך להבליט את יכולתה בתחום. בשנה שעברה היא הציגה את X3, אשר סיפקו עבור החברה קפיצת דרך משמעותית מ-X2. השנה הגיע תורן של Jaybird X4, אשר מספקות עוד כמה מאפיינים חדשים.

עיצוב ספורטיבי

במבט מסביב, Jaybird X4 מזכירות מאוד את X3. שתי האוזניות מחוברות זו לזו עם חוט שטוח, כשבקר שליטה מחובר בסמוך לאוזן ימין ועל האוזניות עצמן יש אטמי סיליקון מעוצבים. הן קלות משקל – שוקלות כ-14 גרם בלבד – והחוט שלהן מיועד לשבת על הצוואר, כאשר במרכזו טבעת קטנה המיועדת לקצר ולהאריך את החוט במהירות וגם למנוע מצב שהאוזניות יחליקו כשהן לא בתוך באוזניים.

אחד החידושים המשמעותיים שמביא עימו הדור החדש הוא עמידות מלאה למים בתקן IPX7 בעוד הדגם הקודם סיפק עמידות רק בהתזות. עם זאת, החברה לא ממליצה לשחות איתם. למרות שהן מסוגלות לשרוד גם עומק של מטר אחד למשך 30 דקות, העמידות הזו מיועדת לגשם ו/או הזעה.

בדומה לשאר האוזניות של החברה, Jaybird X4 הן אוזניות מסוג 'בתוך האוזן' (In Ear) עם קשת סיליקון גדולה שנועדה לייצב אותן בזמן אימון. מניסיון עבר, שהוכח גם הפעם, לא היה לנו ספק שהאוזניות לא יזוזו ממקומן בזמן האימון, אבל בכל הקשור לאטמים, ג'ייבירד עשתה מספר שינויים. מלבד העיצוב החדש לקשת האוזניות היא הוסיפה אפשרות בחירה בין אטמי סיליקון לאטמים המיוצרים מספוג זיכרון שבעיקרון אמור להיות יותר נוח לשימוש – הם ללא ספק יותר גמישים מהדגם הקודם, והנוחות היא בסופו של דבר עניין סובייקטיבי שכן גם האטמים בגודל הרגיל שהגיעו כברירת מחדל יושבים באוזן בצורה נוחה.

קרא עוד:  עסקים כרגיל: וואווי מדגימה ביצועי 5G למכשיר המתקפל שלה

השלט המוזכר לעיל מאפשר לענות לשיחות, לשלוט בעוצמת השמע או להעביר שירים בקלות. לחיצה ארוכה על הכפתור המרכזי מפעילה את המסייעת, Google Assistant בבדיקה שלנו, והמשך לחיצה מוביל לכיבוי האוזניות. בשלט גם ממוקמת נורית לד זעירה המציגה את מצב האוזניות וכן משולב בה מיקרופון המשמש, כמובן, לביצוע שיחות.

בהפעלה של האוזניות קול נשי מספק באנגלית הודעה על מצב הסוללה. בנוסף אפשר לבצע בכל עת לחיצה קצרה על הכפתור העליון או התחתון כדי לשמוע מה מצב הסוללה.

איכות סאונד

אחרי ההתנסות עם עם איכות הסאונד של X3, הציפייה הייתה כמובן לאיכות באותה רמה עם תקווה לשיפור. ואכן, ב-Jaybird X4 איכות הסאונד טובה מאוד, עשירה וללא הפרעות גם בעוצמות שמע גבוהות יחסית. האטימה טובה, אבל אי אפשר לצפות לשקט מוחלט, אלא לכל היותר להפחתת רעשים מסויימת. יש גם אקולייזר מלא באמצעות אפליקציה המאפשרת לבחור ממגוון של סגנונות מוגדרים מראש או לבחור התאמה אישית של האקולייזר, למי שמעוניין לדוגמה בהדגשה של צלילים נמוכים.

ההפתעה הגיע מכיוון איכות הסאונד בזמן שיחה. במהלך בדיקה הסתובבנו עם האוזניות במהלך יום עבודה כשהן מונחות על הצוואר ומחוברות לטלפון בהיכון לקבלת שיחה. הסאונד היה טוב, כשגם הצד השני לא התלונן על שמע חלש או קטוע. עם זאת, בזמן תנועה מהירה, המיקרופון לעיתים מתחכך בבגד או בפנים, מה שגורר אחריו גם רעשי רקע לצד השני.

קרא עוד:  גוגל שחררה את הבטא הרביעית ל-Android Q

קישוריות וסוללה

החיבור הראשוני של אוזניות Jaybird X4 נעשה על ידי לחיצה ארוכה על הכפתור האמצעי עד שהנורה מהבהבת, ואז חיפוש קצר בטלפון אחר התקני בלוטות' זמינים. בפעם הראשונה הצימוד לא הסתיים בהצלחה בגלל שהטלפון לא הצליח לזהות את האוזניות, ורק לאחר התקנת האפליקציה של ג'ייברד הצלחנו לבצע את הקישור בהצלחה. עשינו את אותו הניסוי בטאבלט (Teclast T10) ושם לא נתקלנו בבעיה.

הסוללה מספקת עד 8 שעות האזנה בעוצמת שמע בינונית. בעוצמה גבוהה יותר זמן הסוללה מתקצר באופן יחסי. אהבנו שהאפליקציה מציגה את מצב הסוללה בשורת המשימות במכשירי אנדרואיד, כך שאפשר תמיד לשים לב לכך.

טעינת האוזניות מתבצעת באמצעות מתאם ייעודי המתחבר לגב השלט בו יש מגעי טעינה, כאשר הכבל הקצר המסופק בערכה מתחבר לחיבור USB סטנדרטי. לא ברור לנו מדוע לא להשתמש לכל הפחות בחיבור microUSB מובנה. אולי מסיבות טכניות כדי לא להגדיל את השלט, אבל זה אומר כי יש עוד כבל שצריך להסתובב איתו כדי להטעין.

השורה התחתונה

חברה כמו ג'ייבירד המתמקדת בתחום אחד עושה בו עבודה טובה יותר מאשר המתחרות שלה וזה ניכר במוצרים. Jaybird X4 הן אוזניות אלחוטיות המתאימות לאנשים המשלבים מספר פעילויות כמו האזנה למוזיקה, ספורט וקצת שיחות. הן איכותיות למדי, ומעניקות סאונד מצוין וזמן סוללה מספק. היינו שמחים אם החברה תטמיע בהן עוד קצת יכולות ספורט ותחסוך את הצורך במחבר ייעודי לטעינה.

מחירן גם זול יותר בהשוואה לדגם הקודם והן נמכרות סביב ה-600 שקלים.