Jaybird X3

אוזניות Jaybird Freedom שהושקו לפני כחצי שנה בישראל היוו את יריית הפתיחה להשקת מותג האוזניות ג'ייבירד (Jaybird) בארץ. עם הגעתן של דגם ה-X3 מחליפות דרכן של ה-X2 הפופולריות, נשאלת השאלה האם גם הן עומדות בסטנדרטים הגבוהים שהחברה הציבה לעצמה? בדקנו.

הסטייל נשאר

בדומה לשאר דגמי החברה, אוזניות Jaybird X3 שומרות על קו עיצובי אחיד, איכות גימור גבוהה ונוחות גם בזמן פעילות ספורטיבית ממושכת. Jaybird X2 נחשבות לסמל סטטוס של החברה ואולי מה שמאפיין אותה מכל. לעומתן, X3 מעט קטנות יותר ויושבות אף יותר טוב באוזן בלי חשש שאלו יפלו בזמן פעילות.

Jaybird X3 הן אוזניות מסוג In-Ear ובערכה מצורפות ארבעה זוגות של קשתות שנכנסות אל תוך תנוך האוזן וכן שמונה זוגות של מתאמי סילקון וספוג בגדלים שונים להתאמה מירבית. בנוסף, ניתן לחבוש אותן בשתי צורות לבישה, אותן מכנה Under Secure Ear-Fit System עם הקשת החיצונית ו-Universal Over, כשהאחרון מתלבש למעשה על תנוך האוזן ומומלץ בעיקר לפעילויות ספורטיביות. כמו כן, לנרתיק הנשיאה הקומפקטי ש-Jaybird צירפה לאריזת האוזניות, ניתן גם למצוא תופסן קטן על מנת שאלו יתפסו במהלך החולצה ושני כפתורים המיועדים לקצר את החוט המקשר כך שיישב בדיוק על עורפו של המשתמש ללא תזוזות מיותרות.

גם ב-X3 ניתן למצוא את השלט באמצע החוט המקשר, אם כי החברה בחרה הפעם להשמיט את הסוללה הניידת שאפיינה את דגם ה-Freedom, כך שלא ניתן להטעין אותן תוך כדי. במקום זאת, החברה בחרה לשלב את המטען יחד עם כבל ה-USB המצורף, כשזה מתחבר ישירות אל השלט.

קרא עוד:  תכירו: הטלוויזיה Vision של הונור, הראשונה עם HarmonyOS

נשמע מצויין

התאמת האוזניות לאוזן דרשה מאיתנו מעט הסתגלות, שכן נדרשנו לוודא כי הקשתות נמצאות בדיוק בכיוון ובזווית המתאימה. לשם כך, ג'יבירד מצרפת חוברת הסבר לתהליך ההתאמה הלוקח שעורך מספר דקות. בסיומו, האוזניות ישבו באוזן היטב, לא הורגשו כמעט כלל והיו נוחות גם בשימוש ממושך במהלך היום.

השלב הבא הוא להצמיד את האוזנות לטלפון שלנו. כל שנדרשנו לעשות הוא ללחוץ על כפתור הצימוד האמצעי בשלט ובהגדרות הבלוטות' בחרנו את האוזניות המדוברות מתוך הרשימה, וזהו, למעשה. בנוסף, ניתן לחבר זוג אחד של אוזניות לשני מכשירים במקביל וניתן לקשר שני זוגות של אוזניות למכשיר אחד לצורך האזנה משותפת.

אחד הדברים המאפיינים את חברת Jaybird היא איכות הסאונד. גם ב-X3 הצליל חד ונקי, עוצמת השמע גבוהה והבאסים מורגשים היטב ומסנן הרעשים עובד פשוט נהדר. בהיבט הזה, ניתן להעריך את עבודתה היצרנית שכלל לא מרגישים שמדובר באוזניות אלחוטיות – בטח ובטח שלא בעוצמת ובמרקם הסאונד.

התוספת המתלוות לאוזניות היא אפליקציית MySound, הזמינה לאנדרואיד ו-iOS. בעזרת האפליקציה, ניתן לכוון ולשלוט בעוצמת הבאס והאקולייזר מתוך תבניות מוכנות או ליצור אחת כזו בעצמנו. השינוי מורגש מיידית ונשמר ייעודית לאוזניות שלנו לאורך כל הדרך. כלומר, גם אם החלפנו את מכשיר השמע. בנוסף, ניתן לשתף תבניות מוזיקה עם משתמשים אחרים במעין רשת חברתית פנימית.

שלט רב תכליתי

השלט של Jaybird X3 משמש הן לשליטה בעוצמת השמע וגם כמיקרופון לביצוע שיחה, אבל יש עוד כמה פונקציות נוספות. כך, לדוגמה, ניתן לבצע חיוג חוזר למספר האחרון בעזרת לחיצה כפולה על הכפתור האמצעי, להפעיל את העוזרת האישית בטלפון באמצעות לחיצה ארוכה, לדלג קדימה ואחורה ברשימות ההאזנה בעזרת לחיצה כפולה על כפתורי המינוס והפלוס, לענות לשיחה ממתינה, להשתיק, להחזיק ועוד. כמו כן ניתן לקבל דיווח על מצב הסוללה עם לחיצה בודדת על כפתור המינוס או הפלוס בשלט.

קרא עוד:  גוגל מסבירה מדוע מחוות המגע ב-Android Q מהירות ונוחות יותר לרוב המשתמשים

אין ספק שהיצרנית עשתה כברת דרך ארוכה מאז השקת ה-Jaybird X2. בעוד כאמור האוזניות המדוברות היו מעט גדולות יותר והסאונד היה חלש יותר, הדגם הנוכחי מציע חוויות האזנה טובה הרבה יותר וכן זמן שימוש ממושך יותר. לדברי ג'ייבירד, בהעדר הסוללה הניידת שאיפיינה את דגם ה-Freedom והקנתה עוד 4 שעות האזנה, דגם ה-X3 מעניק זמן שימוש סביר בהחלט של קצת יותר מ-8 שעות האזנה. באמצעות הטענה של כ-15 דקות ניתן להשתמש בהן במשך 4 שעות נוספות.

השורה התחתונה

Jaybird X3 הן אוזניות שמתאימות בעיקר לעוסקים בספורט אבל לא רק. הדור החדש קטנות יותר ונוחות לשימוש, אינן נופלות מהאוזן והסאונד משובח. מחירן בישראל הוא 699 שקל, כ-200 שקל פחות מדגם ה-X2 שעדיין נמכר בחנויות. המחיר עדיין מעט גבוה לטעמנו, אך בהשוואה לאוזניות אחרות המציעות מחיר דומה ואף גבוה יותר – בהחלט ישנה כאן תמורה מלאה.