לפני כחודשיים קהילת ה-Jailbreak רעשה בעקבות חשיפתה של פריצה המאפשרת גישה בלתי מוגבלת להתקנת אפליקציות ושינויים במערכת ההפעלה iOS, ונשענת על נקודת תורפה במנגנון שאותו לא מסוגלת אפל (Apple) לתקן. אותה פריצה מוסיפה להוכיח את עצמה, וכעת עודכנה בכדי להתאים לגרסה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה שיצאה רק לפני כמה ימים – iOS 13.3.

הפריצה העדכנית, checkra1n שמה, מיועדת לכל מכשיריה הניידים של אפל המבוססים על מעבדי A5 עד A11, כלומר כל מכשירי iPhone מדגם ה-4S ועד דגם ה-iPhone X. היא מתאימה גם לרוב דגמי האייפד והאייפוד טאץ' שיצאו במהלך השנים האחרונות, וכאמור מאפשרת התקנת אפליקציות שאותה אפל סירבה לאשר עבור החנות הרשמית שלה.

Checkra1n jailbreak for iOS 13.2.3

מפתחי הפריצה מוסיפים להרחיב את מעגל המכשירים הנתמכים מעדכון לעדכון, ולפי הצהרתם קרובים כעת לתמיכה רשמית בנגן המדיה החדש ביותר של אפל, ה-Apple TV 4K. כרגיל, יש לציין כי פריצת מכשיר האייפון היא תהליך שעשוי לגרום לתקלות בלתי צפויות ומסיר באופן מיידי את אחריותה של אפל. כמו כן, התקנת אפליקציות שלא דרך החנות הרשמית חושפת את המשתמש לוירוסים ורוגלות שלא היו עוברות את תהליך הבדיקה הרגיל של החברה.