מצלמה איפון 7

חובביה המושבעים של אפל (Apple) אמנם עטו על מכשיר ה-iPhone 7 (אייפון 7) החדש של החברה, אבל כל השאר העולם, מתברר, לא ממש התרגש מהבשורה: מחקר חדש שפורסם על ידי חברת CIRP מגלה כי המכשיר החדש לא מספיק מפתה עבור משתמשי אנדרואיד (Android), ולא באמת הצליח לשכנע אותם לחצות את הקווים.

לפי המחקר, מכירות האייפונים החדשים מהווים כ-43 אחוז מרווחיה של חברת אפל ברבעון השלישי של 2016, שהסתיים ב-24 בספטמבר. זה אמנם הישג לא מבוטל לחברה, שכן המכשיר היה זמין רק בשבועיים האחרונים מתוך הרבעון, ולפי הנתונים עולה כי הדגם הקטן יותר, ה-4.7 אינץ', עדיין מוכר טוב יותר מדגם הפלוס של ה-5.5 אינץ'. ההערכות הן שמתוך 43 האחוזים, 31 אחוז שייכים לאייפון 7 ואילו רק 12% מהווים את האייפון 7 פלוס. לשם השוואה, מכשירי האייפון 6s היוו רק 24 אחוזים ממכירות הרבעון השלישי של השנה שעברה, אם כי הם היו זמינים רק כשבוע מתוכו.

טבלה: מהיכן עברו למכשירי האייפון השונים
טבלה: מהיכן עברו למכשירי האייפון השונים

יחד עם זאת, המחקר מגלה כי רוב רוכשי האייפון 7 הם משתמשי אייפון קבועים שרכשו בעבר מכשיר קודם. ל-17 אחוז מהם היה אייפון 6s או 6s פלוס, ו-36 אחוזים מהם החזיקו במכשירי ה-6 וה-6 פלוס. רק 9 אחוז בלבד מכל הרוכשים היו כאלו שלא החזיקו ברשותם מכשיר אייפון קודם, ולמעשה עברו מאנדרואיד או ממערכת הפעלה אחרת.

זאת בניגוד לשנה שעברה, בה 21 אחוז מרוכשי האייפון 6s היוו משתמשי אנדרואיד חדשים. הסיבה, לפי עורכי הסקר, היא ככל הנראה מחירו היקר של האייפון 7, בשילוב עם הנחות שהציעה אפל למי שעשה טרייד אין והחזיר מכשיר אייפון קודם.

קרא עוד:  שאומי תכריז על Redmi Note 8 בשישי ובינתיים יש טיזרים

על הצד המפתיע, מכשיר האייפון SE, שהוכרז לפני כחצי שנה, ממשיך להיות פופולרי במיוחד ברחבי ארה"ב והוא מהווה 9 אחוז ממכירות האייפונים של הרבעון האחרון.