כפי שדיווחנו לכם לפני מספר שבועות, pod2g, ההאקר הצרפתי שהצליח להוציא פריצה לא קשורה למכשירי ה-A4, הבטיח וקיים: לאחר אלפי נסיונות ודיווחים בבלוג שלו ובטוויטר, הפריצה הלא קשורה שוחררה.

מספר ימים אחרי שהודיע על הפרויקט לפריצת ה-A5, ההאקר הצרפתי למעשה הודיע על צוות jailbreak חדש שהוקם בכדי לפרוץ את מעבד ה-A5, בפעם השניה בסה"כ מאז ש-comex הצליח לפרוץ אותו ב-4.3.3. אך הפריצה הייתה יותר מסובכת ממה ש-comex עשה בעבר, ולכן כל צוות ההאקרים הבכירים כיום pod2g, planetbeing, saurik, pimseks, p0sixninja, MuscleNerd ו-xvolks, התאחדו ביחד כדי לפרוץ את המכשירים.

במהלך השבועות האחרונים המשכנו לקבל מכולם ציוצים ואפילו סרטון ותמונה של מכשירי ה-A5, תוך כדי התחרות בשעון הזמן של אפל שעמדה להוציא את iOS 5.1 – כשבהטא השלישית שלה שוחררה לפני מספר ימים, והיא צריכה לצאת כל יום. ב-iOS 5.1 הפריצה כבר למעשה נחסמה ומומלץ לא לשדרג אליה כאשר היא יוצאת.

היום בערב של שישי, חברת הפריצה Chronic Dev Team הוציאה כלי פריצה חדש בשם Absinthe שאמור לפרוץ את המכשירים. כל שתצטרכו לעשות זה לחבר את המכשיר שלכם למחשב תוך כדי שהתוכנה פתוחה וללחוץ על כפתור הפריצה. התוכנה תחל את השלב הראשוני של הפריצה, שבסופו יופיע לכם האייקון של Absinthe על גבי אחד מסכי הבית ב-iDevice. לחצו עליו, ולאחר מכן תקושרו לאתר של Chronic Dev Team כדי להוריד את הסידיה למכשיריכם. אם אתם נתקלים בהודעות ERROR, תדעו שהיא קוראת כתוצאה מעומס על השרתים.. נסו מספר פעמים. מומלץ להגיע עם מכשיר "נקי", ללא אפליקציות, שירים או כל דבר אחר, כדי לזרז את תהליך הפריצה הראשוני (שקורה דרך המחשב). אם לא תעשו זאת, התהליך עלול לקחת בין 20 ל-30 דקות. השתמשו בגיבוי מהאייטונס (אחרי שסידיה כבר על המכשיר שלכם) בכדי להחזיר את כל התוכן שהיה לכם לפני זה, מה שמביא אותנו להגיד לכם שלפני הפריצה מומלץ לגבות את התכנים שבמכשיר.

קרא עוד:  אור זעיר בקצה המנהרה? HTC הציגה גידול בהכנסות ביוני לעומת מאי בזכות מכשיר חדש

כרגע, יש גרסת מאק בלבד, אך תוך כמה שעות אמורה גם לצאת גרסה לחלונות. אז כל מה שנותר לנו זה לאחל לכם שתהנו מהפריצה, שיהיה לכם Happy Cydia! (מקור)