אחרי 7 גרסאות בטא של מערכת iOS ו-8 גרסאות בטא של iTunes – אפשר לומר כי אנחנו מתקרבים לסוף ו-iOS 5 תושק באופן רשמי ב-30.9, כך מדווח לנו האתר CydiaHelp . למרות שהידיעה הגיעה אלינו עוד לפני חודש, לא קיבלנו אישור עליה ממקור אמין, וכעת עם יציאתה של iTunes 10.5 Beta 8 לפני מספר שעות ללא בטא 8 של 5 iOS, המשמעות היא שגרסת ה-iOS 5 הבאה תהיה GM – וכפי שידוע לכולנו, מדובר בגרסה הסופית והרשמית לכל גרסת iOS כלשהי לפני יציאתה לקהל הרחב.

iOS 5 התקבלה באהבה רבה בקרב משתמשי ה-iOS. ל-iOS 5 מעל 200 דברים חדשים שהבולטים ביותר שביניהם הם שיפור בשימוש ב-iTunes, מרכז ההתראות החדש והדובדבן שבקצפת – ה-iCloud, ואלו רק חלק קטן ממגוון רחב של שינויים לשלושת מכשירי ה-iOS, ה-iPhone, iPod Touch וה-iPad. אם בגרסאות הבטא הראשונה המערכת הייתה לא יציבה, כעת בבטא 7 היא נראית כמו המוצר הסופי  ועל פי מבחנים שעשינו עם אייפון 4 שמריץ את iOS 4 לעומת אייפון 4 עם iOS 5, כל מכשירי ה-iDevice יהיו יותר מהירים ויציבים יותר בפערים בולטים.

לתאריך יציאתה של גרסת iOS כלשהי באפל, יש קשר להכרזה של מוצר חדש, וכן, הכוונה לאייפון 5 ואפילו לאייפוד טאץ' 5. לרוב, הגרסה החדשה יוצאת מספר ימים לפני שהמכשיר החדש (שכבר יגיע איתה מותקנת מראש) יוצא, כמו שהיה עם iOS 4.3 ו-iPad 2 ו-iOS 4 עם אייפון 4, מה שאומר שאת האייפון 5 אנחנו צפויים לראות בעוד מספר שבועות יוצא באופן רשמי, ככל הנראה בתחילת-אמצע אוקטובר. אנחנו כבר מחכים לאיזשהי מילה מאפל בעניין, שעד כה מצליחה לשמור על האייפון 5 בסוד, למרות שכבר תהליך ייצורו במפעלי Foxconn החל והעובדה ש-2 מכשירי אביטיפוס נגנבו.

בואו לקרוא את כל מה שחדש במערכת לקראת ההשקה.