סדרת הדיסטופיה הטכנולוגית הפופולרית "מראה שחורה" תחזור בקרוב לעונה חמישית שתשודר בנטפליקס (Netflix), ודיווחים טוענים כי אחד מהפרקים בעונה החדשה יהיה אינטראקטיבי, כלומר שהצופה יוכל לבחור בעצמו איך תתגלגל עלילת הפרק.

בנטפליקס הוקמה השנה חטיבה מיוחדת שמיועדת לפיתוח של תכנים אינטראקטיביים, שכוללים בין היתר סדרות אנימציה למבוגרים, סרטים ומשחקי וידאו. באחת מסדרות האנימציה של השירות, Puss in Book, נעשה בתחילת השנה ניסוי במסגרתו לאחר צפייה של מספר דקות בודדות בפרק הוא נעצר, והצופה התבקש לבחור האם הגיבור שעל המסך יילחם בעץ או בחתול, כאשר לאחר הבחירה ממשיך הפרק בהתאם.

סביר להניח שכך זה יקרה גם ב"מראה שחורה": הפרק ייעצר בשלב מסוים והצופים יתבקשו לבחור באמצעות השלט או העכבר כיצד ברצונם שהוא ימשיך, ולאחר מכן יוכלו לצפות בפרק שוב ולבצע בחירות אחרות כדי לראות את כל שאר האופציות האלטרנטיביות שלא בחרו בהן. כמו כן עובדת נטפליקס על סדרת אנימציה המבוססת על המשחק "מיינקראפט" שתתנהל בצורה דומה.

זוהי לא פעם ראשונה בה חווית אינטראקטיביות יוצאות מעולם הגיימינג ועוברות לעולם הבידור, בין היתר באמצעות וידאו קליפים של קולדפליי ובוב דילן, או הסדרה "פסיפס" של HBO שלוותה באפליקציה בה יכל הצופה לעקוב אחר סיפורים של גיבורים ספציפיים כדי לקבל רמזים לפתרון תעלומת הרצח בבסיסה.

בתגובה רשמית שיצאה מצד נטפליקס נראה כי השמועה אושרה. העונה החמישית של "מראה שחורה" צפויה לעלות לשרתי החברה בדצמבר הקרוב.