בביתן של אינטל בכנס המובייל השנתי אמנם כן קיימים מגוון של מוצרים, אך אלו לא מתוצרתה ומתרטם הייתה להראות את כיצד היא משלבת את הטכנולוגיות הרבות שלה בפיתוחים העתידיים שיגיעו לבסוף למוצרים שכל אחד ואחת מאיתנו ירכוש. בין המיצגים הרבים תפס את עיננו דווקא טכנולוגיה חדשה-ישנה שתשחרר אותנו מהחוטים: הטענה והעברת נתונים בצורה אלחוטית.

הטענה אלחוטית, הדור הבא
את טכנולוגיית ההטענה האלחוטית אנו מכירים זה זמן, במיוחד בתחום המכשירים הסלולריים כדוגמת סדרת הנקסוס, הלומיה ועוד, אך איך לומר, הטכנולוגיה עד כה לא ממש הצליח להרשים אותנו, במיוחד לאור ההטענה האיטית יחסית והצורך להניח את המכשיר בצורה מאוד מדויקת.

באינטל לקחו את הטכנולוגיה צעד אחד קדימה והציגו הטענה אלחוטית המשתלבת בחיי היומיום שלנו. כך למשל, נוכל להניח את הטלפון הנייד על השולחן שבסלון או במטבח, באזור מסוים בו נמצא המטען האלחוטי, והמכשיר יחל להיטען בלי צורך לכוון את המכשיר למקום מדויק. אבל הטכנולוגיה אינה שמורה רק לטלפונים סלולריים, כי באותו האופן נוכל להטעין את המחשב הנייד זאת בזמן שהוא רק מונח על השולחן בלי לחבר אותו לשנאי או כבל חשמל כלשהו.

הנייד הופך לנייד באמת
מלבד משטחי ההטענה, אינטל גם הציגה את הטכנולוגיה, אולי המהפכנית ביותר שתפתור אותנו מכבלים, במיוחד בעולם הנייד. WiGig הוא השם אשר מאפשר לנו לחבר התקנים שונים למחשבים ניידים או טאבלטים בצורה אלחוטית ובקלות.

הטכנולוגיה מוטמעת בתוך עמדת העגינה של המחשב ובמקום שנצטרך בכל פעם מחדש לחבר את חיבור המסך, התקני USB שונים ועוד, כל שנצטרך הוא רק להתקרב עם המחשב שלנו למקום בו נמצאת קופסת החיבורים הקטנה שכבר מונחת לנו על השולחן, והמחשב הנייד או הטאבלט כבר יזהו אותה ויתחברו באופן אוטומטי.

הטכנולוגיה החדשה תומכת במגוון מוצרים, כולל חיבור בו זמנית של עד 2 מסכים ברזולוציית HD מלאה המדמה חיבור של Display Port, יחד עם התקני אחסון ב-USB 3.0 והתקנים חיצוניים נוספים. WiGig משתמשת מהירות גבוהה במיוחד של העברת נתונים, עד 7 ג'יגה-ביט לשנייה, כמעין WiFi על סטירואידים ב-60GHz, אך ההבדל הוא כי הטכנולוגיה מוגבלת למרחק קצר יחסית של כ-10 מטר.

כך, במחשבים התומכים כמו ה-HP ו-Dell שנתקלנו בתערוכה, נחסך מהמשתמש את הצורך לחבר כבלים בתחנת העגינה שלו, ויחד עם טכנולוגיית ההטענה האלחוטית, העתיד ללא כבלים נראה קרוב מתמיד.