אמש (ג'), הסתיים הסכסוך הארוך בין אפל (Apple) לקוואלקום (Qualcomm) בבית המשפט בסן דייגו, ונראה שהמפסידה העיקרית היא אינטל (Intel), שהחליטה לצאת מתחום ייצור המודמים לדור החמישי.

בחברה אמרו כי בשל סיום הקרב בין השניים, היא לא רואה סיבה להמשיך ולפתח מודמים דור 5, שיועדו למכשיריה של אפל: "בעסקי המודמים לטלפונים החכמים הבנו שאין נתיב ברור לרווחיות ולהחזרים חיוביים. אנחנו לא מצפים להשיק מודמים של 5G עבור שוק הטלפונים החכמים, כולל אלו שתוכננו להשקה ב-2020. עם זאת אנחנו מתכוונים לעמוד במחויבות שלנו ללקוחות עבור קו מוצרי המודמים ל-4G הקיימים", הודיע בוב סוון, מנכ"ל אינטל.

ההחלטה הזו מגיעה אחרי שקוואלקום ואפל חתמו על הסכם שמביא לידי סיום את סכסוך הפטנטים בניהם. הסכסוך, שהחל עוד מ-2017, כלל 80 תביעות הדדיות בכל רחבי העולם. לפי הדיווח, החברות הגיעו להסכם רישוי פטנטים בינלאומי בן שש שנים, שנכנס לתוקף לפני כשבועיים זאת לאחר שאפל החליטה לשלם לקוואלקום סכום שגובהו לא נחשף, זאת כדי למנוע את הכניסה לדיונים בבית המשפט שהיו אמורים להתחיל השבוע.

אינטל, שהייתה אמורה להוביל את הדור החמישי במכשירי ה-iPhone של אפל, היא כאמור הנפגעת הראשית. הסיבה לכך הוא כי ההסכם הוביל גם לחתימה מחודשת לשימוש במודמים וטכנולוגיות של קוואלקום במכשירי ה-iPhone, זאת במקום המודמים של אינטל שהשתמשה עד כה.