במסגרת תערוכת CES 2015 חשפה אינטל (Intel) פיתוח חדש בשם Curie – מערכת-על-שבב (SoC) בגודל של כפתור קטן המיועדת לפתרונות מחשוב לביש שונים.

המערכת החדשה מבוססת על מעבד קוורק (Quark), מעבד אותו כיוונה החברה ליצירת מחשוב לביש. היא כוללת חיבור בלוטות', מגוון חיישנים וסוללה נטענת. Curie מגיעה עם 384 קילו-בייט זיכרון עבודה ו-ו-80 קילו -בייט זיכרון אחסון מסוג SRAM. היא מאפשרת פיתוח מוצרי מחשוב לביש זעירים בעלי ביצועים גבוהים וחיי סוללה ארוכים כמו טבעות, צמידים, תיקים, משקפיים ואפילו כפתורים.

ה-Curie משתמשת במערכת ההפעלה בקוד פתוח Viper שאוספת את המידע מרכיבי המערכת, ויודעת ולתרגם אותה לכדי ניטור צעדים או זיהוי פעולות ותנועות גוף. ההתקן החדש ישווק החל מאמצע השנה הנוכחית, וכעת זורקת אינטל את הכדור אל יצרניות הטכנולוגיה האחרות ומזמינה אותן להשתמש במערכת כדי לשדרג את תחום המחשוב הלביש – "עשינו לכם את רוב העבודה, עכשיו פשוט תוסיפו את הרוטב הסודי שלכם מלמעלה", אמר סגן נשיא החברה.

בנוסף חשפה אינטל שיתוף פעולה בתחום המחשוב הלביש עם מותג האופנה הבינלאומי Oakley. החברות ישיקו בהמשך השנה משקפי שמש חכמות, שיסייעו לשפר את הביצועים הספורטיביים של המשתמש. זהו למעשה המשך ישיר למגמה של אינטל לפתח ולהיכנס לשיתופי פעולה בתחום המחשוב הלביש, כפי שעשתה בעזרת חברת השעונים Basis, ההתקן החדשני והמעוצב כתכשיט MICA, אזניות SMS Audio, ושיתופי הפעולה עם חברות כגון Fossil ו-Luxottica.