אינטל (Intel) הציגה אתמול באופן רשמי את סילברמונט (Silvermont), המיקרו-ארכיטקטורה החדשה שלה שאמורה להיות המנוע לדור הבא של מעבדי האטום והמערכות השבב המבוססות עליו, כולל ה-Baytrail שאמור לצאת ברבעון השלישי של שנה זו כדור הבא של המערכות השבב של אינטל המיועדות לשוק הנייד. המיקרו-ארכיטקטורה החדשה מיועדת לשמש מערכות על שבב (SoC) שמיוצרות בליטוגרפיה של 22 ננו-מטר, שמציעות עד פי 3 ביצועים לעומת הדור הנוכחי של, ואולי יותר חשוב, עד פי 5 פחות בצריכת החשמל.

עם זאת סילברמונט אינה מיועדת רק לשוק המובייל. למעשה, מעבדי האטום שיהיו מבוססים אליה יוכלו, לפי אינטל, להשתלב בכל מגזרי התעשייה אליה פונה החברה, כולל מערכות חכמות ואפילו מרכזי נתונים בהם מתחילים להשתלב מיני-שרתים. כדי להציע זאת, תציע סלי ברמונט תכונות כמו מנוע שמסוגל לבצע פקודות לפי בחירה ולא לפי סדר כניסה, תמיכה בעד 8 ליבות שתומכות גם בריבי נימים, ביצועים חזקים יותר עבור כל נים יחיד, טווח כוח דינמי וכחב יותר, ניהול כוח מתקדם וכניסה/יציאה ל/ממצב המתנה במהירות רבה יותר.

דדי פרלמוטר, סגן נשיא ביצועי, מנהל המוצרים הראשי ומנכ"ל קבוצת הארכיטקטורה של אינטל, אמר ש-"לא רק שהפחתנו את צריכת הכוח באופן משמעותי, זה גם מגיע עם ביצועים משמעותיים".

Silvermont2

כאמור, סילברמנט תהיה המיקרו-ארכיטקטורה שתעמוד אחורי מעבדי ה-Baytrail, אבל לא רק. היא תשמש גם סדרת מערכות על שבב שמיועדת לשוק המיקרו שרתים שנקראת Avoton, מערכות שמיועדות לתחום השליטה ברשתות בשם Rangeley וכן את הדור הבא של המעבדים לשוק הטלפונים, ה-Merrifield.

קרא עוד:  בנק הפועלים יפתח ממשקי ה-API בענן Azure של מיקרוסופט

המיקרו-ארכיטקטורה הבאה, שתהיה מבוססת על תהליך ייצור של 14 ננו-מטר ותחליף את הסילברמונט מכונה אירמונט (Airmont). למעשה עם האירמונט מורה אינטל להשלים תהליך בן שלוש שנים בלבד בו היא תעבור מייצור ב-32 ננומטר (Saltwell) לייצור ב-14 ננומטר של מעבדי האטום והמערכות של שבב המבוססות עליהם.

Silvermont3

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il