בעוד שתשומת הלב בכנס IDF הייתה נתונה בעיקר להכרזות של אינטל (Intel) על ה-Bay Trail ועל משפחת מעבדי ה-Quark החדשה, על הבנה הוצגו עוד כמה דברים מעניינם בפני עצמם. אחד מהם הוא ההכרזה על הדור הבא של מחשבי הכרומבוק (Chromebook) שיהיו מבוססים על מעבדי ההאסוול (Haswell).

Acer Chromebookלמרות שבהיבט של השוק הגלובלי מחשבי הכרומבוק עדיין לא תופסים נתח שוק משמעותי, בארצות הברית המעמד של המחשבים הללו הולך ומתחזק. התוצאה, לאחר שבמשך זמן רב המחשבים היחידים שהוצעו לשוק הזה היו של אייסר (Acer) ושל סמסונג (Samsung) וגוגל (Google) עצמה , לאחרונה הצטרפו לרשימה הקצרה גם לנובו (Lenovo) ו-HP.

עכשיו, HP כבר עומדת להוציא מחשב שני שיהיה מבוסס על ההאסוול, ויהיה מצויד במסך עם 14 אינץ' וייקרא HP Chromebook 14, אייסר הכריזה על מחשב עם מסך בגודל 11.6 אינץ' חדש בדרך, וגם טושיבה (Toshiba) עומדת בקרוב להצטרף לחבורה. המחשבים החדשים של HP ושל אייסר כבר מוצגים באתר של גוגל, והיא מספרת שהמחשב של אייסר מציע 8.5 שעות עבודה ואילו של HP בערך 9 שעות. מעבר לכך אין פרטים משמעותיים נוספים לגבי המפרט של המחשבים, וכן של מחיריהם.

"המעבדים האחרונים של אינטל צורכים פחות כוח כדי לשפר את חייה הסוללה ביותר מפי שתיים לעומת דורות קודמים, ובמקביל להציע ביצועים מוגברים. זה אומר שמחשבי הכרומבוק החדשים יכולים להחזיק מעמד כעל היום ואתם יכולים להתמקד בעבודה עצמה", אמר סיזר סנגופטה, מנהל מוצר כרומבוק בגוגל בנאום מעל בימת IDF.

קרא עוד:  חסל סדר: גוגל תאשר כל אפליקציה המבקשת גישה לנתוני המיקום