אינטל (Intel) הכריזה ב-IDF, כנס המפתחים שלה שנפתח אתמול בסן-פרנסיסקו, על משפחת מעבדים חדשה בשם קווארק (Quark) שמיועדת לשימוש במכשירים חכמים לבישים, מערכות משובצות ועבור מכשירי 'האינטרנט של הדברים' (Internet of Things).

מעבדי הקווארק, או נכון יותר המערכות של שבב (SoC), נמצאים מבחינת היררכיה מתחת למעבדים ולמערכות המבוססים על מעבדי האטום (Atom) של החברה. לפי החברה, הם מיועדים עבור תחום המחשוב בו צריכת הכוח חשובה מהביצועים.

בנאום בו הציג המנכ"ל החדש של החברה, בריאן קרזניץ', את המעבד החדש, הוא ציין כמי מדובר בשבב הקטן ביותר שאינטל ייצרה אי פעם, וכי גודלם הוא חמישית מזה של מעבד אטום, וכדי צריכת הכוח שלהם היא עשירית מזו של המשפחה שנחשבה עד עתה כחסכונית ביותר בצריכת אנרגיה מבין כל משפחות המעבדים שמציעה החברה.

"טלפונים חכמים וטאבלטים אינם היעד האחרון שאליו יגיעו התקני המחשוב. עדיין איננו יודעים כיצד להגדיר את הגל הבא של המחשוב, אך ככל שהעידן החדש של המחשוב האישי ייעשה יותר ויותר אישי, התקנים לבישים יהפכו למקור החדש לחדשנות", אמר קרזניץ' שגם הדגים מעל הבמה צמיד ותג חכם כדוגמאות לקונספטים הנמצאים בפיתוח.

בעת ההכרזה לא צוינו נתונים טכניים של המעבדים החדשים, אך בדיקה שבוצעה על ידי מספר אתרים העלתה שבאופן מפתיע הם ייוצרו בליטוגרפיה של 32 ננו-מטר ולא ב-22 ננו-מטר. כמו כן, מדובר במעבדי x86 לכל דבר ועניין, כשערכת הפקודות שלהם זהה לחלוטין לזו של מעבד פנטיום (Pentium).

קרא עוד:  אינטל תשיק במהלך השנה את NUC 11 עם השבב הגרפי Xe

במהלך ההכרזה מסרה אינטל כי היא תציג לוחות ראשונים המבוססים על המוצר הראשון במשפחה הזו, Quark X1000, כבר ברבעון הנוכחי של השנה כדי, לדבריה, לסייע לשותפים שלה להאיץ את הפיתוח של פתרונות המבוססים על המעבדים החדשים. בפועל, המטרה של אינטל היא להאיץ כמה שאפשר את האימוץ של הפלטפורמה החדשה, ובעזרת הפתרונות שהיא תציע כדוגמה היא תוכל לשכנע, או נכון יותר לנסות לשכנע, יצרניות להשתמש בקווארק במקום במוצרים שמבוססים על הטכנולוגיות הבאות של ARM.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.