אסוס (Asus) הכריזה בתערוכת האלקטרוניקה IFA 2019 על סדרת חדשה של מחשבים ניידים בשם ProArt StudioBook, המתיימרת להציע ביצועים גראפיים יוצאי דופן המשתווים לאלו של תחנות עבודה מקצועיות – עם חומרה שטרם נראתה בתחום המחשבים הניידים. מחשב הדגל בסדרה, ה-ProArt SutdioBook One, הוא הראשון בעולם שמצויד במעבד הגראפי Quadro RTX 6000 של Nvidia, לצד מעבד Core i9 של אינטל, ומסך 4K בגודל 15 אינץ׳ עם קצב רענון של 120 הרץ.

Image result for ProArt StudioBook One

מחירו של ה-One טרם נחשף, אולם בהתחשב במפרט סביר להניח שהוא יהיה אחד הניידים היקרים בשוק. בכדי להציע אלטרנטיבה נגישה יותר, הכריזה אסוס גם על ה-ProArt StudioBook Pro X, מחשב בעל מפרט מעט צנוע יותר – ועדיין עוצמתי להפליא – עם מעבדי Core i7 או Xeon, מעבד גראפי מסוג Quadro RTX 5000, ומסך בגודל 17 אינץ׳, אך בעל מסגרת כה דקיקה עד שבאסוס טוענים כי מבחינת גודל ומשקל המחשב בר השוואה לדגמי 15 אינץ׳ קיימים. המחשב מצויד גם במסך משני, המחליף את משטח המגע הרגיל (Trackpad) ומאפשר להציג אפליקציות שונות.

לצד אלו, הכריזה החברה גם על ה-ProArt Monitor, מסך בגודל 32 אינץ׳ וברזולוציית 4K לשימוש מקצועי בעל רמת בהירות גבוהה (1600 ניט), תמיכה ב-HDR ומבחר עצום של חיבורים (בהם שלושה חיבורי HDMI, שלושה חיבורי Thunderbolt 3 ורכזת USB מובנת).

בגזרת הגיימינג, השיקה החברה את טלפון המשחקים החדש שלה, ה-ROG Phone 2, כמו גם לפטופ (דגם ROG Zephyrus S GX701) המצויד במסך בעל קצב רענון מרשים של 300 הרץ, ומעבד גראפי מסוג RTX 2080 של Nvidia הפועל במצב טורבו (100W). באסוס מזמינים גם עורכי וידאו ויוצרי תוכן אחרים להשתמש בסדרת מחשבים זו, ולצורך כך עבר המסך התאמות מיוחדות בכדי לוודא כי הוא מציג צבעים מדויקים ואמינים.

קרא עוד:  ל-LG יש טאבלט חדש וקוראים לו G Pad 5
Image result for ROG Zephyrus S GX701