אסוס (Asus), כפי שרמזה לפני כמה ימים, הכריזה על טלפון המשחקים החדש שלה ROG Phone 2, והוא אכן הגיע לאירוע עם +Snapdragon 855 החדש של קוואלקום (Qulacomm) עם הליבה שהואצה ל-2.96 גיגה-הרץ, מה שעל פניו הופך אותו לפחות בינתיים לטלפון המשחקים החזק ביותר שהוכרז עד היום.

מסך ה-AMOLED בגודל 6.59 אינץ', גידול משמעותי מול ה-6 אינץ' בדור הראשון, מציע קצב רענון של 120 הרץ והוא בודק מגע בקצב בדיקה של 240 הרץ. הוא מציע רזולוציה של +FHD ביחס היבט של 19.5:9 עם תמיכה ב-HDR-10, עם הגנה של Gorilla Glass 6, והוא מוקף ברמקולים עם תמיכה ב-DTS:X Ultra כדי לדמות אודיו רב ערוצי היקפי. ברמקולים משולבים תאי קול גדולים יותר מאשר בדור הקודם, ולפי אסוס עוצמת הקול המרבית גדלה פי 2.5.

ROG Phone 2 גם מציע הדקים משופרים, AirTriggers, שעכשיו יכולים לשמש כהדקים לכל דבר עם זיהוי לחיצות ומחוות. יש גם שני מנועי רטט משני הכיוונים כדי לספק משוב בהתאם למשחק – כמו למשל במרוצי מכוניות להרגיש 'מכה' שמקבלים בכנף בצד הנכון ולא באופן כללי.

Asus ROG Phone 2 is a ridiculously powerful Android phone with Snapdragon 855 Plus and air cooling [hands-on]

הטלפון מגיע עם 12 גיגה-ביט זיכרון עבודה ו-512 גיגה-בייט זיכרון מסוג UFS 3.0 ועם סוללה בנפח עבודה מרשים של 6,000 מילי-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה בתקן Quick Charge 4.0 וגם בתקן HyperCharge של אסוס בהספק של עד 30 וואט.

המצלמה מקדימה היא בגודל של 24 מגה-פיקסל, ומאחור יש מצלמה ראשית בגודל 48 מגה-פיקסל ומצלמת 13 מגה-פיקסל עם זווית צילום של 125 מעלות. המצלמות מאחור מסודרות זו לצד זו בצד השמאלי של הגב ולצידן יש כונס אוויר שמספק את הקירור למערכת. בגב יש גם את הסמל של ROG עם תמיכה בצבעי RGB, והם נשלטים באמצעות Armoury Crate, ממשק המשחקים של אסוס שמאפשר גם להגדיר הגדרות מדויקות פחות או יותר לכל משחק שמשחקים.

יחד עם הטלפון הציגה אסוס גם כמה אביזרים, ואחד מהם הוא AeroActive Cooler II שמשמש כעוד מערכת קירור וגם יכול לשמש כמעמד אם רוצים לצפות בסרט לדוגמה. כן הוצג Kunai Gamepad שיכול לשמש כפד משחק שהופך את הטלפון לקונסולה, או עם מעמד מיוחד שבאמצעותו ניתן לחבר את ROG Phone II למסך מחשב ולשחק בישיבה מול השולחן.

המחיר טרם פורסם עדיין.