אחרי הצלחה לא קטנה שרשמה וואווי (Huawei) לשעון הראשון מתוצרתה הפועל על מערכת עצמאית, היא הציגה באירוע ה-Mate 30 את הדור השני – Watch GT 2, המגיע בשני גדלים ועיצובים חדשים.

בדומה לקודמו, Watch GT 2 מוצע בגודל 42 מ”מ ו-46 מ”מ, אבל בדור הנוכחי העיצוב משתנה לגמרי. הדגם הקטן בעל מראה אלגנטי עם זכוכית עגולה הקמורה לצדדים, המזכיר מאוד את ה-Galaxy Watch Active של סמסונג (Samsung). לעומתו, גודל ה-46 מ”מ נראה קרוב יותר למראה של Watch GT, כלומר עם מסגרת מתכתית, עבה ועיצוב קלאסי יותר עם רצועות עור.

זמן הסוללה המרשים מאוד שהציעה וואווי אינו משתנה גם כאן. Watch GT 2 מסוגל לפעול עד ל-14 יום בזמן שימוש הכולל שלל פעולות נפוצות כמו שימוש יומי במד הדופק, מעקב אחר שינה בכל לילה, 90 דקות אימון בשבוע, עד 30 דקות שיחות דרך ה-Bluetooth ו-30 דקות האזנה למוזיקה. מדובר בזמן שימוש ארוך במיוחד, בהתייחס לדגם ה-46 מ”מ. הדגם הקטן יותר מקצץ כשבוע מזמן הסוללה שכן הסוללה הוקטנה גם כן.

מבחינת יכולות הספורט, Watch GT 2 מסוגל לעקוב אחר הדופק ולנתר בעיות ברדיקרדיה (קצב לב איטי או מהיר מידי), כמו גם מעקב אחר מיקום עם GPS, צעדים ומרחק. יש גם מצב TruSleep למעקב אחר שינה ונשימות במהלך הלילה. כל המידע כמובן מסתנכרן לאפליקציית הספורט של החברה.

קרא עוד:  וואווי עושה זאת שוב: משיקה מחדש את P30 Lite

בכל הקשור למפרט הטכני, Watch GT 2 מגיע עם מסך 1.39 אינץ’ מסוג AMOLED ברזולוציה של 454×454 פיקסלים, שזה מסך איכותי למדי בתחום השעונים בכלל. בדגם הקטן יותר המסך הוא בגודל 1.2 אינץ’ ברזולוציה של 390×390 פיקסלים. שני השעונים מבוססים על שבב Kirin A1 המבטיח אופטימיזציה של הסוללה וייעול צריכת המשאבים. יש גם רמקול מובנה לשיחות קוליות דרך Bluetooth, כך שניתן לשוחח תוך כדי הליכה.

Watch GT 2 יושק בעולם בחודש הבא במחיר של 229 או 249 אירו בהתאמה. טרם ידוע מועד ההשקה בישראל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.