בצל החרם של הממשל האמריקני הכריזה וואווי (Huawei) על צמד מכשירי הדגל החדשים שלה, ה-Mate 30 וה-Mate 30 Pro, ולראשונה הם לא יגיעו עם האפליקציות של גוגל (Google) ושירותי חנות האפליקציות (Play Store). אולי בניסיון להיחלץ מהבעיה, במהלך אירוע החשיפה הכריזה וואווי על השקעה של לא פחות ממיליארד דולרים בחנות האפליקציות שלה, ה-AppGallery, כמו גם שירות ענן לסנכרון תמונות וקבצים, ואפילו שירות וידאו שינסה להתחרות ב-YouTube. כל אלו אמורים להציע מעין אלטרנטיבה לאפליקציות המוכרות.

אולם במהלך האירוע בחרה החברה להתמקד בעיקר במפרט – והוא אכן מרשים מאוד. ה-Mate 30 Pro מצויד במסך OLED בגודל 6.5 אינץ׳, המתעקל ב-88 מעלות בקצות המכשיר וכך בעצם מכסה כמעט את כל שטח הפנים והצד. עיצוב ייחודי זה לא מותיר למעשה מקום לכפתורים פיזיים בצידי המכשיר, ועל כן לצורך שליטה בעוצמת השמע ניתן יהיה להקיש פעמיים בכל נקודה במסגרת המכשיר, ואז למשוך את האצבע מעלה או מטה. קצב רענון המסך עומד על 60 הרץ, והרזולוציה היא 2400×1176 פיקסלים.

ל-Mate 30 Pro סוללה בקיבולת 4,500 מיליאמפר/שעה, טעינה חוטית בעוצמה של 40 וואט וטעינה אלחוטית 27 וואט. על הביצועים אחראי מעבד Kirin 990 החדש, עם לפחות 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון. המכשיר מוגן הן באמצעות זיהוי פנים מתקדם, והן באמצעות סורק טביעות אצבע המשולב במסך. המצלמה הקדמית ממוקמת בתוך מגרעת מסך רחבה למדי, ומצוידת בחיישן 32 מגה-פיקסל, וחיישן נוסף המזהה מחוות שונות לצורך הפעלת המכשיר באמצעות תנועות ידיים.

קרא עוד:  וואווי הכריזה על ה-Mate Xs: דומה לקודמו אך עם מקצה שיפורים נרחב

מצלמה לפני הכל

כמובן שהמצלמה האחורית היא גולת הכותרת של סדרת Mate 30, עם מצלמה ראשית המצוידת בחיישן 40 מגה-פיקסל, חיישן 40 מגה-פיקסל נוסף לצילום בזווית רחבה, חיישן 8 מגה-פיקסל הכולל גם זום אופטי כפול 3 או זום היברידי x5, ועדשה נוספת לזיהוי עומק מסוג 3D ToF.

החומרה הזו מאפשרת לא רק צילומים איכותיים במיוחד, אלא גם צילום וידאו בקצב מסחרר של 7680 תמונות בשנייה (ב-720p), כמו גם מצב משופר לצילום לילה. יש אף תמיכה בצילום 4K ב-60 פריימים בשנייה, כוללת טיימלאפס וכן HDR+. בתנאי תאורה חשוכים המצלמה מסוגלת לספק עד ISO 52,000.

ה-Mate 30 ה״רגיל״ איננו רחוק, למרבה ההפתעה, ממפרטו של הדגם הבכיר. המסך שלו אפילו גדול יותר (6.62 אינץ׳), אף הוא עם מגרעת. גם לו חיישן 40 מגה-פיקסל ראשי ועדשת 8 מגה-פיקסל עם זום אופטי, אם כי עדשת הזווית הרחבה מסתפקת בחיישן 16 מגה-פיקסל, ואילו עדשת הסלפי היא באיכות 24 מגה-פיקסל. גם מעבד ה-Kirin 990 נותר במקומו, אם כי בחלק מהגרסאות הוא מצויד ב-6 גיגה-בייט זיכרון עבודה.

שני המכשירים יגיעו עם ממשק ה-EMUI10 על גבי מערכת האנדרואיד, אולם כאמור ללא אפליקציות גוגל או כאלה המפותחות על ידי חברות אמריקאיות. בשל כך טרם ברור האם וואווי תחליט לשווק בכל זאת את Mate 30 במערב. מחירו של ה-Mate 30 Pro מתחיל ב-1100 אירו ו-Mate 30 ב-800 אירו.

קרא עוד:  וואווי תהיה בברצלונה למרות הביטול של MWC, ותערוך פגישת עיתונאים וירטואלית