וירוס הקורונה מוריד על הברכיים את התערוכה הסלולרית הכי חשובה בעולם, ואבל טם היא תתקיים וואווי (Huawei) תהיה אחת מאלה שכן תגיע לשם ותהיה למעשה היצרנית הגדולה בתחום. אבל בדרך לתערוכה היא צריכה שוב להתמודד מול טענות של הממשל האמריקאי שנראה כי רק מגביר את ההתקפה על החברה.

בחודש שעבר, למרות שיחות הסחר המוצלחות בין ארצות הברית לסין, משרד הסחר האמריקאי ביקש להטיל מגבלות נוספות על המסחר בין חברות אמריקאיות לוואווי. השבוע הצטרף הממשל עצמו בטענה חדשה שוואווי השתמשה בדלתות אחוריות ברשתות סלולריות בכל רחבי העולם כדי לעקוב אחרי מכשירים.

לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל בממשל הפדרלי טוענים שהחברה השתמשה בחשאי בדלתות אחוריות שנועדו לשימוש בידי כוחות הביטחון ורק הן, ורק במקרי חירום, והיא עושה זאת כבר יותר מעשר שנים. ויותר מכך, הפעם הטענה היא שהממשל סיפק כבר הוכחות חותכות לגבי כך לרשויות התקשורת של בנות הברית שלה, כולל גרמניה ובריטניה.

בוואווי כמובן דחו את הטענות, כמו את כל הטענות הקודמות של הממשל האמריקאי שהיא עסוקה בפעילות ריגול לטובת הממשל הסיני. "אנו דוחים באופן נחרץ את ההאשמות האחרונות. מדובר באותן האשמות מופרכות שחוזרות ונשנות מבלי לספק הוכחות קונקרטיות כלשהן", מסרה החברה.
 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.