אחרי שנכון לאתמול הגיעה רשימת החברות המבטלות לתשע, כשיומידיגי (Umidigi) היצרנית הסינית הקטנה וחברת התקשורת היפנית NTT Docomo הן המצטרפות החדשות, ארגון המובייל הבינלאומי GSMA – המארגן את התערוכה – יעלה העל השולחן ביום שישי הקרוב את ההחלטה לקבוע באופן סופי את קיום התערוכה או ביטולה. כך עולה מדיווח באתר החדשות הספרדי La Vanguardia.

עדכון: בוטלה תערוכת הסלולר העולמית בברצלונה

הישיבה הזו תערך במסגרת דיוני המועצה הכללית של הארגון, שנקבעו מראש לתאריך הזה ועיני העולם, לפחות זה הקשור לתחום המובייל וה-5G, בהחלט יהיו נישאות אליה.

לפי הדיווח של האתר בתי המלון בעיר כבר הודיעו על ביטולים של הזמנות מצד מבקרים, אם כי עדיין לא ניתן לכמת את הפגיעה, וזאת למרות שבינתיים בזירת התערוכה העסקים מתנהלים כרגיל – העובדים מרכיבים את הדוכנים, את התאורות ואת כל האמצעים הסביבתיים האחרים לניהול התערוכה כרגיל.

כבר עכשיו ברור שהצפי לשבור את שיא המבקרים משנה שעברה – עת ביקרו בתערוכה 109,000 אנשים, שהגיעו מ-198 מדינות כשמתוכם 7,900 מנהלים – כבר נזרק לפח.

בעוד ש-GSMA מספרים על קשר ישיר ורציף עם השלטונות ועל הגברת אמצעי הבטיחות, כולל מניעת כניסה לספרד של אנשים שעברו במחוז הובאיי או מגיעים משם, גוברים הקולות של מומחי רפואה מקומיים לבטל את התערוכה עם הדגשה כי "סביבות מוגבלות וצפופות כמו ועידה אידיאליות להעברת נגיפי נשימה, וברגע שקורה מקרה כמעט בלתי אפשרי להשיג שליטה", אמר חוקר בשם אוריול מיטחה שען בנוסף כי "על מועצת עיריית ברצלונה ו-GSMA לפנות לייעוץ מומחה ולקבל את ההחלטה על סמך ראיות כי בטיחות האזרחים עולה על היתרונות הכלכליים הקשורים לתערוכה".

קרא עוד:  צפו: Galaxy S20 ו-Z Flip בסקירת וידאו ראשונה

רשימת המבטלות הנוכחית: LG, אריקסון (Ericsson), אינטל (Intel), אמאזון (Amazon), אמדוקס (Amadocs), ויוו (Vivo), מדיה-טק (MediaTek), יומידיגי ו-NTT Docomo.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.