עוד חדש מ-Huawei הסינית, שהציגה שלשום את מכשיר הסמארטפון המהיר בעולם, נתנה הצצה קטנה למכשיר הטאבלט החדש מתוצרתה, הטאבלט החדש MediaPad 10 בעל מפרט מעניין שמתחיל במסך ISP בגודל 10 אינצ' המגיע ברזולוציה מרשימה של 1200×1920 (צפיפות פיקסלים של 226ppi שמציגה תמונה חדה יותר), מעבד מרובע ליבה K3 הנמצא גם במכשיר ה-Acsend D quad המגיע גם הוא במהירות של 1.5Ghz וכן מאיץ גרפי מובנה. דבר מרשים נוסף שנוכל למצוא ב-MediaPad 10 הוא זיכרון RAM בנפח 2GB (כפול מרוב הטאבלטים הנמצאים כיום בשוק) מצלמת 8 מגה-פיקסל עם פוקוס אוטומטי וכן מצלמה קדמית ברזולוציית 1.3 מגה-פיקסל. בדומה ל-Acsend D quad, גם ה-MediaPad 10 מגיע עם נפח אחסון מובנה של 8GB בלבד,אך כמובן שתוכלו להרחיב את זיכרון האחסון באמצעות כרטיס microSD. המכשיר מריץ את מערכת האנדרואיד בגרסת קסטה ICS 4.0 ללא ממשק מיוחד דבר שמאפשר תמיכה בשפה העברית ישירות מהקופסה.

הטאבלט החדש מאובזר במערכת שמע מסוג דולבי סראונד, המבטיחה סאונד איכותי ומגיע בתצורת 3G עם קישוריות HSPA+ המאפשרת מהירות הורדה מקסימלית של 84Mbps ותמיכה ברשת הדור הרביעי LTE (בדגם נפרד). הטאבלט בבעיצוב אלומיניום בעובי 8.8 מילי-מטרים, עיצוב שמזכיר מאוד את המכשיר המתחרה מבית סמסונג הלא הוא ה-Galaxy Tab 10.1, למרות שקיימים הבדלים מהותיים כמו עצם העובדה שגוף המכשיר עשוי מפיסת אלומיניום אחת (בדומה לאייפד) ולא מפלסטיק כמו הטאבלטים מבית סמסונג, דבר הגורם לו להיות כבד ממכשיר הסמסונג אך עדיין קל במספר גרמים ממכשיר האייפד. החברה הצהירה כי הטאבלט יהיה זמין ככל הנראה לרכישה במהלך הרבעון השני של 2012, במגוון יעדים בעולם.

אנחנו חושבים שהמכשיר מהווה פייט רציני למכשירים מתחרים כמו ה-Galaxy Tab 2 10.1 או ה-Galaxy Note 10.1 שלא מחדשים במיוחד ולדעתנו מהווים עדכון "מזלזל" שלא בטוח כי שווה לרכוש אותו. בכל  מקרה כבר ידוע לנו ששום דבר לא סופי, וכי השחקן הראשי מבית אפל עדיין לא הושק.