החברה הסינית Huawei לא מסתפקת במעט, ויתכן כי בקרוב נצטרך לשנן טוב את השם 'חוואוי'. לפני שעה קלה הכריזה החברה על השקה של שלושה מכשירים חדשים  שהראשון מבניהם הוא ה-Ascend D quad – מכשיר חזק ומהיר במיוחד מסדרת ה-Diamond (יהלום) של החברה.

החזק מכולם?
במכשיר החדש נוכל למצוא מפרט שלא היה מבייש את הגדולות מכולם ומגיע עם מסך בגודל 4.7 אינצ' ברזולוציית 1280×720 ועוצמת תאורה של 330P (בעוד שמכשירי האייפון האחרונים כוללים עוצמת הארה של 236P) ותומך ברמת צבעים גבוהה של 32 ביט (מתחרה לסופר אמולד המצליח של סמסונג?). עוד נוכל למצוא במכשיר החדש כפי שמציין שמו, מעבד מרובע ליבה המיוצר ע"י חוואוי עצמה במהירות שנעה בין-1.2Ghz  ל- 1.5Ghz שלטענת החברה מדובר במעבד המהיר בעולם בעד כ-49 אחוזים ממכשירי הסמארטפון "המהירים בעולם" הנמצאים כיום בשוק. עוד נוכל למצוא במכשיר זיכרון RAM בנפח 1GB, וכן מצלמה  בעלת 8 מגה-פיקסל עם נורת LED כפולה המסוגלת לצלם וידאו ברזולוציית 1080P. עוד במכשיר מצלמה קדמית לשיחות וידאו בעלת רזולוציה של 1.3 מגה-פיקסל.

המכשיר יגיע עם סוללת 1,800mAh שלדברי החברה יכול להחזיק עד ליומיים בשימוש ממוצע. הדבר מתאפשר באמצעות תוכנה המנהלת את שימוש הסוללה במכשיר ומאפשרת חיסכון סוללה של עד 30%. נפח האחסון המובנה במכשיר הוא 8GB, ולמכשיר קיימת תמיכה בתקן דולבי-סראונד 5.1. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסת הקסטה 4.0 ומגיע בעיצוב דקיק המחזיק בעובי של 8.9 מילמטרים בלבד.

קרא עוד:  וואווי מפתחת טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך LCD

המכשיר השני שהושק הערב הוא ה-Ascend D quad XL שבדומה למכשיר הראשון גם הוא מסדרת ה"יהלום" של החברה ומחזיק במפרט דומה לשל ה-D quad והשינוי היחיד הוא הסוללה, שמגיעה בנפח 2,500MAh ולדברי החברה תגרום למכשיר להחזיק בעד שלושה ימים בשימוש ממוצע. החברה הצהירה גם כי בעתיד הקרוב תשיק גם גרסת 3,000mAh שתאפשר שימוש ממושך יותר מתמיד בסמארטפון.

המכשיר השלישי שהושק הערב הוא ה-Ascend D1 שבדומה למכשירים הנוספים גם הוא מסדרת ה"יהלום" של החברה הסינית. המכשיר כולל מסך IPS בגודל 4.5 אינצ' ברזולוציית 720P, בעל מעבד כפול ליבה במהירות 1.5Ghz, מצלמות אחורית מקידמית של  8, ו1.3 מגה פיקסל בהתאמה, זיכרון RAM של 1GB וטכנולוגיית הדולבי סראונד 5.1. המכשיר מגיע עם קישורית 3G בעלת מהירות הורדה של עד 21Mbps HSDPA.

החברה ציינה כי כל המכשירים שהשיקה כוללים טכנולוגית סינון רעשים מתקדמת בשם earSmart, המאפשרת איכות שמע טובה יותר בשיחות במקומות רועשים במיוחד. הטכנולוגיה עושה שימוש ב-2 מיקרופונים המזהים את רעשי הרקע ומבטלים אותם. החברה לא ציינה מתי מכירת המכשירים תחל ומה יהיה מחירם, אך המידע הזה יגיע במוקדם או במאוחר.