בזמן שבוואווי (Huawei) מנסים להציג "עסקים כרגיל" לאור החרם שהוטל על החברה מצד הממשל האמריקני, נראה כי יש גם מי שמתכונן ליום בו אותו חרם יכנס לתוקף, ומכשירי הטלפון החכם של וואווי לא יוכלו עוד להציע אפליקציות דרך החנות הרשמית של גוגל (Google), ה-Play Store. במצב כזה תציע וואווי את חנות האפליקציות שלה, ה-AppGallery, כאלטנרטיבה למשתמשים, ועל כן מטרת החברה היא להגדיל ככל האפשר את כמות האפליקציות הזמינות בשירות.

ב-XDA Developers מדווחים כי במהלך הימים האחרונים, פנתה וואווי למפתחים רבים על מנת לנסות ולשכנע אותם להעלות את האפליקציה שלהם גם לחנות שלה. במסגרת הפנייה, מדגישה וואווי כי מכרה בשנתיים האחרונות לא פחות מ-350 מיליון מכשירי טלפון, מחציתם במדינות מערביות. בכולם מותקנת מראש חנות האפליקציות AppGallery, והפצת אפליקציות דרכה אינה כרוכה בכל תשלום.

בוואווי מבטיחים למפתחים תמיכה לאורך כל תהליך הפיתוח וההפצה, עד הרגע שבו האפליקציה תעלה לאוויר בחנות שלה. נציין כי זוהי בהחלט לא הפעם הראשונה בה מנסה החברה לפנות למפתחים, אולם נראה כי בתקופה האחרונה ניתן דגש מיוחד על מאמץ זה.

האם בכך אכן עשויה וואווי לספק ללקוחותיה אלטרנטיבה ראויה ל-Play Store? זה לא יהיה כל כך פשוט. לא רק שכמות האפליקציות ב-AppGallery זעומה יחסית לחנות של גוגל, הרי שמתוקף הגדרתה כגורם שנאסר על חברות אמריקניות לסחור עמו, מפתחי אפליקציות בארה״ב לא יוכלו להשתמש גם בשירותי חנות האפליקציות של וואווי. למעשה, מתוך 15 האפליקציות הפופולריות ביותר ב-Play Store, שתיים בלבד אינן מפותחות בארה״ב, ועל כן יכולות באופן תיאורטי לעבור להפצה דרך ה-AppGallery של וואווי ללא סיכון משפטי.