וואווי (Huawei) מתמודדת בימים אלו עם החלטת הממשל האמריקני לאסור על חברות בארה״ב לסחור עמה, החלטה שהביאה לקטיעת היחסים בינה ובין שורה של ספקיות חשובות לתוכנה ולחומרה, בהן גוגל (Google), קוואלקום (Qualcomm) ואינטל (Intel). עדיין לא לגמרי ברור מה יהיו השלכות המהלך, אולם בינתיים נראה שלחברה חשוב להדגיש כי כל תכניותיה ממשיכות להתקדם כרגיל, לרבות פיתוחו של המכשיר המתקפל פורץ הדרך Mate X.

עד כה, יכולותיו של המכשיר בכל הנוגע לחיבור לרשתות דור חמישי היו תיאורטיות ועל הנייר, אולם סרטון וידאו שפורסם מציג מבחן ביצועים לחיבור הרשת של ה-Mate X, עם תוצאות שיכולות להתקבל רק באמצעות רשת 5G: קצב העברת נתונים של למעלה מ-1000 מגה-ביט לשנייה.

קשה לראות כיצד חרם מתמשך של חברות מערביות לא יפגע לפחות באופן חלקי בתכניותיה של וואווי. ללא גרסתה העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה אנדרואיד, תדרש וואווי לבנות מאפס ממשק ואפליקציות המותאמות למסכים מתקפלים. כמו כן, ה-Mate X מבוסס על מעבד ומאיץ גראפי הכולל רכיבים עם רישוי של ARM, חברה נוספת שאינה יכולה עוד לקיים שיתוף פעולה עסקי עם היצרנית הסינית. נראה שבינתיים מעדיפים בחברה לשמור על אופטימיות – אולי מתוך הנחה כי עד למועד ההשקה של ה-Mate X, הסכסוך בין סין ובין הממשל האמריקני כבר יגיע לסיומו.