האתר Tweakers החליט לבצע בדיקות טרמיות בזמן שימוש במאמץ מוגבר תחת הרצה של יישום מבחני הביצועים, וגילה כי המכשיר החדש של HTC הגיע לחום גבוה במיוחד.

האתר הריץ בדיקות על שלל המכשירים החדשים – iPhone 6 Plus, HTC One M9, LG G3, ו-Galaxy Note 4, הכולל הרצה מאומצת של המכשיר ובחינה במצלמה טרמית המציגה באופן ויזואלי את החום הנפלט מהאובייקטים השונים.

בעוד שזה הגיוני כי מכשיר יתחמם בזמן מאמץ ממושך, נראה כי ה-HTC One M9 בלט במיוחד במבחנים, ולפי הבדיקה שבוצעה, הוא הגיע ל-55.4 מעלות צלסיוס – גבוה הרבה יותר מאשר המתחרים, גם בהשוואה לדור הקודם. למעשה, הטמפרטורה שהתקבלה משאר המכשירים עמדה בין 37.9 מעלות (Note 4), עד 42.2 מעלות (G3), כך שמדובר בהבדל גדול מאוד.

כידוע, ל-M9 שבב ה-Snapdragon 810 המשלב מעבד מרובע ליבות A53 בתדר 1.5 ג’יגה-הרץ ו-ארבע ליבות A57 בתדר 2 ג’יגה-הרץ, אותו שבב הקיים ב-LG G Flex 2, אבל לא ב-Galaxy S6 שבסמסונג החליטו לרוץ רק עם ה-Exynos 7 פרי תוצרתה.

ג’ף גורדון, סמנכ”ל בכיר בחברה הגיב בטוויטר ואמר כי “התוכנה של ה-HTC One M9 אינה סופית, לא משנה כמה מבחני ביצועים ירוצו על הדגמים הלא סופיים”. כמובן ש-HTC מכוונת לכל אותם אתרים, כולל אותנו, שהריצו מבחני ביצועים על המכשיר (אם פספסתם, כאן עשינו השוואה), וכי אכן מלבד בעיית החום שצויינה כאן, הציון שהשיג המכשיר אינו מספק, לפחות במספרים היבשים למי שזה מפריע. נמתין לתוצאות האמת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.