בכנס המובייל השנתי היו אלו HTC, סמסונג (Samsung) ו-LG שהציגו מכשירים מובילים המכוונים לתחרות בשוק שלנו, לצד סוני שלא הציגה מכשיר דגל חדש. בין HTC One M9, LG G Flex 2 ו-Samsung Galaxy S6, החלטנו לבדוק מי הכי מהיר, או להכתיר למעשה את המכשיר המהיר של הכנס על ידי הרצה של יישום מבחני הביצועים הפופולרי של AnTuTu, ואלה התוצאות:

במקום השלישי: LG G Flex 2
המכשיר החדש של LG שהוכרז בחודש שעבר מצויד בשבב ה-Snapdragon 810, אשר נחשב לחדיש הפועל ב-64 ביט ומשלב 4 ליבות A53 בתדר 1.5 גי'גה-הרץ ו-4 ליבות A57 בתדר 2 ג'יגה-הרץ יחד עם שבב גרפי Adreno 430 וזיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט, מה שעל הנייר צריך היה לתת לנו הרבה יותר, ולא מספרים של מכשירים של הדור הקודם. התוצאה הסופית שקיבלנו, גם לאחר שהרצנו בפעם השנייה הייתה 41,625 נקודות בלבד. נמוך לכל הדעות ואנחנו רק יכולים להעריך כי החברה עדיין לא עשתה אופטימיזציה לתוכנה, אולם בהתחשב בעובדה כי המכשיר כבר יושק החודש לא בטוח שהמספר הולך להשתנות בהרבה.

בהמקום השני: HTC One M9
עיקר השינויים שבמכשיר החדש של HTC נמצא הם אלו שמתחת למכסה המנוע, שכן העיצוב נותר כמעט דומה לדור הקודם. בחברה בחרו, באופן לא מפתיע (או בחוסר ברירה) באותו השבב המצוין של ה-LG G Flex 2, אבל כאן כבר ניכר הפרש גדול בביצועים, לפחות לפי מה שבדקנו אפשר לראות בבירור את העבודה שעשתה היצרנית הטיוואנית בהתאמת החומרה לתוכנה, זה גם כנראה מה שיכול להסביר את הפער בינה לבין LG. התוצאה הסופית עמדה על 55,414 נקודות ולטענת אחד מהמציגים ששוחחנו עימו התוצאה צריכה להיות אף גבוהה יותר.

קרא עוד:  מעבר לציפיות: סמסונג מכרה כמעט 7 מיליון טלפונים תומכי דור 5

במקום הראשון: Galaxy S6
המכשיר של סמסונג זכה בהפרש ניכר מהשלושה, כאשר בדקנו לא פעם ולא פעמיים את התוצאה הסופית, שכן המספר יוצא דופן: 71,108 נקודות. קשה שלא להתפעל מהתוצאה, אך מה שמבדיל את המכשיר החדש של סמסונג מהשאר הוא השבב החדש, ה-Exynos 7420 פרי פיתוחה תומך 64 ביט, אשר משלב, בדומה ל-Snapdragon 810 את אותן 4 ליבות A53 ו-4 ליבות A57 במהירות מעט יותר גבוהה (2.1 גי'ג-הרץ) יחד עם שבב גרפי Mali-T760 וזיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט. הבדל נוסף ייתכן ונעוץ בעובדה כי ה-Snapdragon 810 הוא שבב אשר מיוצר בליטוגרפיית ייצור של 20 ננו-מטר בהשוואה ל-14 ננו-מטר של ה-Exynos 7, דבר שלא רק יכול להשפיע על ביצועי המכשיר אלא גם על גודלו של השבב, פליטת החום ועוד ובנוסף זיכרון ה-RAM הוא בטכנולוגיית LPDDR4 לעומת LPDDR3 בשניים האחרים. מצד שני, מדובר במסך ברזולוציית 2K לעומת Full HD של HTC ו-LG, כך שעדיין מכשירי ה-Galaxy S6 יצאו בהפרש מכובד מאוד.


HTC-One-M9-vs-LG-G-Flex-2-vs-Samsung-Galaxy-S6

האם המספר מעיד בהכרח על הביצועים של המכשיר? כן ולא. המספר הוא אכן אומדן להשוואה של ביצועים בבדיקות המסוימות שמבצעת האפליקציה, אך זה בהחלט לא אומר כי המכשיר של LG יפעל לאט יותר בהשוואה למכשיר של סמסונג, אך בכל זאת רצינו לבדוק ולהשוות בין מכשירי הדגל כדי להקנות לנו מושג כלשהו על יכולות וביצועי השבב והמכשיר בהשוואה לאחרים. אז מה דעתכם על הביצועים?

קרא עוד:  וואן פלוס מציגה יכולת טעינה איטית כדי לשמור על חיי הסוללה

להשוואת מפרטים בין כל המכשירים

הבהרה: את הבדיקה ערכנו על המכשירים בפועל שהוצגו בביתני החברות השונות בכנס המובייל שבברצלונה, בשימוש של אפליקציית AnTuTu בגרסה 5.6.1 שהורדה מחנות הגוגל פליי בתצורת 64 ביט. לפני הרצת האפליקציה ווידאנו כי כל היישומים ברקע נסגרו דרך מנהל המשימות המובנה של המערכת.

 אל תפספו