ביתן HP בכנס המובייל שבברצלונה מציג מספר חידושים לצד מוצרים קיימים, אך אנחנו הפנינו את עיקר תשומת הלב ל-Elite X3 – טלפון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה חלונות 10. ה-Elite X3 מנצל את תכונת ה-Continuum של מערכת ההפעלה וכך ניתן לחברו למסך, לעכבר ולמקלדת ולהשתמש במכשיר כתחליף למחשב האישי.

מההתרשמות הראשונית שלנו, מדובר בקונספט מעניין, בייחוד כשמדובר בחלונות – מערכת ההפעלה הפופולרית. אולם, האפשרויות הן די מוגבלות: זוהי לא גרסת חלונות במלא מובן המילה, אלא יותר מזכירה את את Windows RT, גרסה שהוכחדה על ידי מיקרוסופט וחזרה לככב במערכת ההפעלה האחרונה למכשירים ניידים. היא כן מאפשרת הפעלת יישומים, כאלה הפועלים מהענן או מהטלפון ישירות וישנו גם סנכרון בין קבצי המשתמש. כך שניתן למעשה, באמצעות עמדת העגינה, לחבר מקלדת עכבר ומסך ולהחליף את המחשב הנייד בכל מקום שנשב בו. עם זאת, אנו צריכים עדיין להבין את המגבלות שכן מצאנו שהסנכרון עם המסך לא תמיד עובד חלק ולעיתים ניתן לחוות תקיעות וגמגומים.

מכשיר שכזה חייב לעבוד עם חומרה חזקה ולכן הוא מבוסס על ערכת השבבים Snapdragon 820 מבית קוואלקום עם מעבד מרובע ליבות המסוגל להגיע למהירות שעון של 2.15 ג'יגה-הרץ וזיכרון עבודה (RAM) של 4 ג'יגה בייט. נפח האחסון הפנימי עומד על 64 ג'יגה בייט וניתן להרחיבו באמצעות כרטיס microSD עד לנפח של 2 טרה בייט. הסוללה בנפח של 4,150mAh וניתן להטעין אותה באופן אלחוטי. יש לו גם מסך גדול מידות יחסית, בגודל 6 אינצ'ים ברזולוציה של 1,440×2,560 פיקסלים ובצפיפות של 493 פיקסלים לאינץ', המצלמה האחורית ברזולוציה של 16 מגה פיקסל והקדמית בעלת 8 מגה פיקסל.

קרא עוד:  האם אסוס תציג את ROG Phone 2 באירוע ב-23 ביולי?

המכשיר יושק בקיץ של 2016, מחירו עדיין לא נחשף.