הרבה זמן לא שמענו על טלפון חכם מבית HP ותערוכת הסלולר העולמית בברצלונה מספקת לנו הזדמנות להיזכר שלחברה גם מוצרים מעולם המובייל. HP מציגה את Elite X3: טלפון חכם המבוסס על מערכת ההפעלה חלונות 10. בזכות תוכנת ה-Continuum של מערכת ההפעלה ובזכות המפרט הטכני של המכשיר, ניתן להשתמש בכל תכונות Windows 10 Mobile  – ממש כאילו הייתה מותקנת על מחשב נייד או שולחני.

ה-Elite X3 כולל את ערכת השבבים Snapdragon 820 מבית קוואלקום עם מעבד מרובע ליבות המסוגל להגיע למהירות שעון של 2.15 ג'יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) של 4 ג'יגה בייט. נפח האחסון הפנימי עומד על 64 ג'יגה בייט, שניתן להרחיבו באמצעות כרטיס microSD עד לנפח שלל 2 טרה בייט. הסוללה בנפח של 4,150mAh וניתן להטעין אותה באופן אלחוטי.HPdock

למכשיר מסך בגודל 6 אינצ'ים ברזולוציה של 1,440X2,560 פיקסלים ובצפיפות של 493 פיקסלים לאינץ'. המצלמה האחורית ברזולוציה של 16 מגה פיקסל והקדמית בעלת 8.

כאמור, מערכת ההפעלה חלונות 10 כוללת את תכונת Continuum שבאמצעותה ניתן לקבוע אם להשתמש רק ביכולות המגע של המסך (כאשר ניתן להשתמש במחוות רבות לביצוע פעולות) או להשתמש בעבר ומקלדת כשאלה מחוברים. HP מנצלת את קיומה של התכונה הזו ואליה הוסיפה תחנת עגינה שניתן להוסיף למכשיר. כך, אפשר לחברו או באמצעות תחנת העגינה, או באופן אלחוטי למסך, לעכבר ולמקלדת ולהשתמש בו כאילו זהו מחשב אישי.

קרא עוד:  קוואלקום הכריזה על Snapdragon 215 - ממש לשוק הכניסה

מחירו של המכשיר טרם פורסם, כמו גם מועד השקתו המדוייק. החברה מעריכה כי החל מהקיץ ניתן יהיה לראות אותו על המדפים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.