כשאנחנו ניגשים היום לרכוש מאוורר תקרה לבית, אנחנו לא בוחנים אך ורק את השאלה, כיצד המאוורר יכול לקרר את החדר בו אנחנו מבקשים להתקין אותו. זה יהיה משתנה חשוב בתהליך קבלת ההחלטות שלנו, אך לא היחידי.

כיום כשאנחנו ניגשים לרכוש מאוורר תקרה לבית, בין אם מתכוונים להתקין אותו בחלל סגור (שינה, סלון, מטבח, חדר עבודה) או בחלל פתוח (מרפסת, גינה, חצר), אזי שיהיו מספר משתנים על פיהם אנחנו נבחר איזה מאוורר מתאים לנו. ביניהם אנחנו נוכל למצוא התייחסות לדברים כגון,  עיצוב, תאורה, שימוש על פי עונות, טכנולוגיה וכמובן עלויות, הן בהקשר של עלויות רכישה והתקנה והן בהקשר של עלויות שוטפות.

מאמר זה יבחן כיצד אנחנו יכולים לבחור מאוורר תקרה מושלם לבית שלנו, על פי המשתנים שהתייחסנו אליהם וכן על פי הצרכים שלנו באופן ספציפי. מן הסתם, לכל אחד מאיתנו יש צרכים אחרים, בהתאם לגודל החלל בו אנחנו רוצים להתקין את המאוורר, אופי השימוש שנעשה בו, מספר האנשים שנמצאים בו, ואלמנטים אחרים שיכולים להשפיע.

מדוע נרצה להשתמש במאוורר תקרה

השימוש במאוורר תקרה הפך עם השנים להיות מאוד פופולארי, הן במבנים פרטיים והן במבנים עסקיי, מסחריים ואחרים משלוש סיבות.

הסיבה הראשונה היא שמאוורר תקרה יכול להתאים לשימוש גם בחורף וגם בקיץ. בזמן שבקיץ הוא פועל בצורה רגילה, על ידי תנועות הכנפיים על פי כיוון השעון, אזי שבחורף, על ידי תנועה בכיוון ההפוך הוא מאפשר לאוויר חם לרדת כלפי מטה, ובכך הוא שומר על הטמפרטורה של החדר ומאפשר פיזור אפקטיבי יותר של האוויר החם שמגיע ממקורות שונים.

קרא עוד:  גוגל מציגה: חיפוש במציאות מועשרת

הסיבה השנייה היא עלויות. מאוורר תקרה הוא הרבה יותר חסכוני מכל מתקן אחר. בין אם זה בשלב הרכישה וההתקנה ובין אם זה בשלב השימוש השוטף, אז הוא מפחית את עלויות צריכת החשמל בשלושים וחמש אחוז עד ארבעים וחמש אחוז.

הסיבה השלישית היא שניתן להתקין את המאוורר גם בחללים סגורים, וגם בחללים פתוחים מבלי לאבד את האפקטיביות שלו. ניתן להשתמש בו בצורה יעילה גם כשהוא מותקן במרפסת או בחצר. זה יתרון גדול עבור בתים פרטיים, דירות עם מרפסות פתוחות, וכן מסעדות, בתי קפה או כל עסק אחר במרחב פתוח.

משתנים על פיהם נבחר מאוורר תקרה

במהלך השנים, אנחנו יכולים לראות שינויים ושדרוגים שונים שבוצעו במאווררי תקרה. ממאווררים חסרי מעוף, הן מבחינה תפעולית והן מבחינת עיצוב, אנחנו היום יכולים למצוא מגוון רחב של מאווררים עם טכנולוגיות מתקדמות, עיצובים מרשימים ופונקציות מגוונות, כל זה עונה על הצרכים שלנו ומאפשר לנו לבחור מאוורר שמתאים לנו בצורה מדויקת.

טכנולוגיה – ישנן שתי טכנולוגיות בולטות. DC, שהיא טכנולוגיה מתקדמת של מנועים קטנים, חזקים, שקטים וחסכוניים. טכנולוגיה זו מאפשרת לנו ליהנות משישה מהירויות שונות ושליטה מלאה על המאוורר באמצעות שלט רחוק. לעומת זאת השיטה הישנה יותר היא AC, שעובדת על מפסק קיר, שלושה מהירויות, ואיננה מאפשרת שליטה מרחוק ברוב המקרים. סביר להניח שנבחר באופציה הראשונה, מאחר והיא הרבה יותר נוחה, חסכונית ויעילה.

קרא עוד:  הוט תציע גלישה ב-500 מגה-ביט בפריסה ארצית

עיצוב – אנחנו יכולים למצוא היום מאווררי תקרה בשלל עיצובים, בין אם זה מתייחס לצורה של גוף המנוע ולצבע שלו, לגודל וצבע הכנפיים, מספרם וצורתם. למשל, אנחנו יכולים לבחור בין כנפיים ישרות, מעוגלות, מוצלבות, וכן בין 2 ל-4 כנפיים. כמובן שכל אחד מהנקודות הנ"ל יקבע בהתאם לגודל החדר ולעיצוב הכללי שלו.

תאורה – לא במקרה החלטנו להתייחס לכך בנפרד. היום, מרבית האנשים בוחרים מאוורר תקרה מודרני שמגיע עם תאורה, וההתייחסות בשלב עיצוב ותכנון חלל החדר ובפרט התאורה, כאל שני דברים שהולכים ביחד. אנחנו יכולים למצוא מאווררי תקרה עם עוצמת אור של 23 וואט, כשצבע האור הוא לבן או צהוב. ההחלטה תתקבל על פי גודל חלל החדר, עוצמת האור שנכנס מבחוץ, גובה התקרה וכמובן סוג התאורה שאנחנו רוצים לייצר בתור אלמנט ויזואלי.

אנחנו בחברת swingfans מתמחים לא רק בייצור ושיווק מאווררי תקרה עבור מבני מגורים, אלא אנחנו גם מתמחים בכל הנושא של חיבור בין מאווררי תקרה ותאורה, אצלנו בחברה אפשר למצוא מומחים שיודעים להתאים מאווררים ללקוחות על פי הצרכים שלהם וכן אפשר למצוא מומחים בנושא של תאורה, אשר ידעו להתאים את מבנה התאורה, עוצמה וסגנון לצרכים של הלקוח באופן אישי, כך שהמאוורר ביחד התאורה אשר מותקנת בו, ישרת אותנו ברמה הטובה ביותר. זאת בהתאם לחלל החדר בו הוא מבקש להתקין את המאוורר,  לעיצוב של החדר ולאופי השימוש שהוא מתכוון לבצע בו.