"לחיצה אחת עבור האות א', שתיים עבור ב' ושלוש פעמים עבור ג' ". לא הרבה שנים עברו מאז שהקלדנו כך מסרונים בטלפונים הסלולריים באמצעות, לא עלינו, מקשים. השנים עברו, הטלפונים השתכללו, והיום אנחנו יכולים לבחור באיזו מקלדת, וירטואלית כמובן, נוח לנו יותר להקליד. האם בזו שמתקנת אותנו אוטומטית, בזו שמעוצבת כראות עינינו, או אולי בזו שחוזה מראש אלו מילים אנו מתכוונים להקליד.

עוד בנושא:

שוק המקלדות הוירטואליות עבור הסמארטפונים רק הולך ומתרחב ואין זמן מתאים מזה בכדי להסביר, אחת ולתמיד, כיצד מחליפים את מקלדת הסמארטפון המקורית במכשירים הפופולריים. עם חלק מהמקלדות תקבלו ממשק חביב שינחה אתכם כיצד להתקין אותן. עבור האחרות תצטרכו להיכנס לעומקם של התפריטים השונים במכשיר. כך תעשו זאת:

אנדרואיד
ההוראות נכתבו עבור המשתמשים בממשק הנפוץ של מכשירי סמסונג, אך התפריטים עשויים להשתנות בין מממשק אחד למשנהו באופן יחסי ובהבדלים קטנים.

1. נכנסים לחנות ה-Google Play ומורידים את המקלדת הרצויה.

2. נכנסים לתפריט > הגדרות > בוחרים בכרטיסיית ההתקן שלי > שפה ומקלדת.

3. בתפריט שנפתח, תחת "מקלדות ושיטות קלט", בוחרים את שם המקלדת שהורדתם. במקרה שלנו SwiftKey Keyboard. בכך נאפשר למקלדת זו לפעול במכשיר. לרוב נקבל הודעת אזהרה שמקלדת חיצונית, שלא סופקה עם המכשיר, עלולה לפגוע בפרטיות שלנו בכך שהיא מסוגלת לאגור את ההקלדות שלנו ולשלוח אותן לצד שלישי. אשרו את הפעלת המקלדת החדשה רק אם היא מוכרת ולאחר שהורדה ממקור בטוח.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

Keyboards2

4. לאחר לחיצה על אישור, תחת תפריט "ברירת מחדל" שבראש רשימת המקלדות יש לבחור את המקלדת הרצויה.

5. לאחר האישור, היכנסו להגדרות המקלדת שהורדתם ובדקו כי אכן מאופשרת גם השפה העברית.

6. החלו להקליד בהנאה.

iOS

עם שחרורה של iOS 8, מערכת ההפעלה החדשה של אפל, הגיעה הבשורה לפיה ניתן להשתמש במכשיר במקלדות צד שלישי. כך תעשו זאת:

1. מורידים את המקלדת הרצויה מחנות האפליקציות.

2. נכנסים לתפריט ההגדרות (Settings) > כללי (General) > מקלדות (Keyboards).

3. בתפריט שנפתח בוחרים הוסף מקלדת חדשה (Add New Ketboard).

Keyboard4

4. ברשימה שנפתחה מופיעות כל המקלדות שהורדו מחנות האפליקציות. בוחרים במקלדת הרצויה, במקרה שלנו SwiftKey. בכך נאפשר למקלדת זו לפעול במכשיר. לרוב נקבל הודעת אזהרה שמקלדת חיצונית, שלא סופקה עם המכשיר, עלולה לפגוע בפרטיות שלנו בכך שהיא מסוגלת לאגור את ההקלדות שלנו ולשלוח אותן לצד שלישי. אשרו את הפעלת המקלדת החדשה רק אם היא מוכרת ולאחר שהורדה ממקור בטוח.

FB_IMG_1421648773399

5. בעת ההקלדה, בכדי להקליד במקלדת החדשה, יש ללחוץ על אייקון הגלובוס המופיע בתחתית המקלדת המקורית של אפל.

6. בחרו בהגדרות המקלדת את השפה הרצויה.

7. הקלידו בהנאה במקלדת החדשה שלכם.

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו.