עם השקתה של iOS 8 החלו לצוץ ב-App Store מגוון רחב של מקלדות צד שלישי, כאשר כל יצרנית מקלדת נלחמת על ליבו של המשתמש שרוצה לגוון את השימוש במכשיר ה-iDevice שלו. לאחר כמה ימים שהמערכת הבשילה, בדקנו אילו 5 מקלדות הן הכי טובות בשלב זה. חשוב לציין שלסדר הכרונולוגי שהן המקלדות מוצגות אין שום השפעה האם מקלדת יותר טובה מזו שמעליה ברשימה או לא. בדקנו את האופציות הבסיסיות של המקלדת, האם תהיה או שיש תמיכה בשפה העברית, עד כמה ניתן להתאים אותה אישית, ועוד.

בכדי להפעיל את האפשרויות המלאות בכל מקלדת שאתם מתקינים, חשוב להעניק להם גישה לאינטרנט, מה שאפל לא נותנת באופן מובנה כדי להגן על הפרטיות של המשתמש. בכדי לעשות זאת, יש לגשת להגדרות -> כללי -> מקלדת -> מקלדות -> הוסף/י מקלדת חדשה… -> בחרו את המקלדת הרצויה -> הדליקו את מתג ה-"אפשר גישה מלאה".

ljkSwype
המקלדת הזו מחזירה אותנו לימיה הראשונים של אנדרואיד כאשר היא הציעה את האופציה להתקין מקלדות צד שלישי. Swype היא ללא ספק הותיקה מבין כולן, והיא גם הוצגה על הבמה בכנס ה-WWDC 2014. המקלדת Swype מציעה למשתמש להחליק את אצבעתו על המקלדת על גבי אותיות להשלמת מילים, כשלאחר כל מילה המקלדת מכניסה רווח באופן אוטומטי. יש לה גם חיזוי מילים מעניין מאוד, כשאם למשל המקלדת תשים לב שהקלדתם "How’s it going" סימן השאלה כבר יופיע לכם בבר המילים המוצעות.

הגרסה הראשונית ל-iOS מכילה את אפשרויות הליבה בלבד, כשעדכונים שיוסיפו עוד שפות וערכות נושא יגיעו בהמשך. Swype שימושית בעיקר באייפד במצב פורטרייט בשימוש ביד אחת, כשאופציית ה-Swype הרבה יותר שימושית על מסך גדול.
מחיר: 3.50 שקלים.
תמיכה בשפה העברית: בעדכוני הגרסה הבאים.

קרא עוד:  האם האוזניות נטולות החוטים ימצאו את דרכן לקופסאות הטלפונים של החברות המובילות?

swiftkeySwiftKey
המקלדת הפופולרית ביותר באנדרואיד, ובצדק. SwiftKey היא מקלדת שלומדת מהמשתמש – כל שהמשמתמש ממשיך להשתמש בה ככה היא תלמד את דרך הכתיבה שלו, ככה שהיא תציע לו חיזוי מילים חכם יותר. בנוסף, אפשר לתת ל-SwiftKey גישה לרשתות החברתיות של המשתמש, מה שיקל על המקלדת בתהליך הלמידה על המשתמש. בנוסף, ה-SwiftKey Flow מאפשר לכתוב מילים באמצעות החלקת האצבע כלפי האותיות, אפשרות המוכרת מ-Swype. מהשימוש שלנו, אופציות חיזוי המילים של SwiftKey הרבה יותר חכמה מה-QuickType של אפל ונהנו מאוד להשתמש בה.

בגרסה הראשונית ל-iOS, ישנם את פונקציות הבסיס עם מספר ערכות נושא להתאמה אישית ביחד תמיכה ב-6 שפות בלבד, כשאופצית ה-Flow לא קיימת באייפד.
מחיר: חינם.
תמיכה בשפה העברית: בעדכוני הגרסה הבאים.

fleskyFleksy
Fleksy מקבלת את התואר "המקלדת המהירה בעולם", ובצדק. המקלדת הזו כבר הייתה קיימת במתכונת מצומצמת ב-iOS, כאשר המפתחים שחררו API המאפשר למפתחי אפליקציות להשתיל את המקלדת בתוך האפליקציות שלהם, מהלך שאפל לא התנגדה לו ואישרה את האפליקציות ששילבו אותה. מה שמיוחד ב-Flesky הוא תנועות מחוות הידיים שניתן לבצע: החלקה ימינה כדי למחוק מילה, החלקה שמאלה להוסיף סימן פיסוק, החלקה כלפי מעלה פעמיים כדי להוסיף מילה למילון והחלקה כלפי מטה כדי לתקן מילה עם התיקון האוטומטי של Flesky, ועוד. למקלדת ישנה גם מצב שהיא מעלימה את מקשי השורה התחתונה (רווח, אנטר וכ'ו) ככה שהמשתמש יוכל להקליד באמצעות המחוות.

בנוסף לכך, ניתן ללמד את Fleksy מילים דרך הפייסבוק כמו SwiftKey. היא תומכת בלמעלה מ-40 שפות, כמו כן גם בערכות נושא, כשגם ניתן לשנות את גודל המקלדת. היא כרגע המקלדת שהצליחה להביא את עצמה בצורה הכי קרובה לגרסת האנדרואיד. אנחנו מאוד אוהבים אותה וההקלדה איתה מהירה מאוד.
מחיר: 3.50 שקלים.
תמיכה בשפה העברית: כן.

קרא עוד:  לא רק Waze: אפליקציות לניווט בארץ ובחו"ל

touchpalTouchPal
TouchPal היא מקלדת חדשה בשוק ששמענו עליה ב-iOS 8 בטא לראשונה. היא מכילה את האופציה להקלדת מילים באמצעות Swype, ביחד עם מנוע החיזוי של TouchPal. על המקלדת עצמה ישנןן מספר גדול של קיצורי דרך למספרים/סימני ניקוד, ככה שלא נצטרך לעבור לעוד מסך. ל-TouchPal לא קיימת אופציה ללמידה מהרשתות החברתיות. היא מכילה למעלה מ-800 אייקוני אמוג'י, והיא מכילה תמיכה ב-2 שפות בלבד, שאנחנו מקווים שתתרחב בהמשך.
מחיר: חינם
תמיכה בשפה העברית: לא. תומכת באנגלית ובסינית בלבד.

 

icon175x175Minuum
גולת הכותרת ב-Minuum היא שהמקלדת מסוגלת להתכווץ לגודל קטן, מה שישמור על הרבה מקום פנוי מבחינת גודל המסך, כשרק שורת הרווח וחיזוי/השלמת המילים הן אלו שנשארו בגודל המלא. היא מכילה מחוות להאצת ההקלדה כמו Flesky, כשלא קיימת אפשרות להתאמה אישית עם ערכות נושא או לימוד מילים מהרשתות החברותיות. כרגע היא תומכת בשפה האנגלית בלבד, וגם מחירה היקר (כרגע היא ב-50% הנחה לכבוד ההשקה) לא עושה אותה כדאית לעומת מקלדות אחרות. הרעיון הבסיסי של המקלדת יכול לקחת אותה לגבהים רחוקים, אך המפתחים יצטרכו להשקיע עוד הרבה מאמץ ועבודה כדי להגיע לרמה הגבוהה שהמתחרות מציבות, במיוחד במחיר הזה.
מחיר: 6.90 שקלים (50% הנחה לכבוד ההשקה).
תמיכה בשפה העברית: לא.