חטיבת המחקר של חברת ההשקעות הדרוםקוריאנית CIMB פרסמה דו"ח ובו הערכותיה לגבי עלות ייצורו של המכשיר הראשון מבית סמסונג (Samsung) שיצויד במסך מתקפל. לפי אותן הערכות, עלות החומרים מהם יורכב המכשיר תהיה גבוהה ב-65% מזו של מכשירי הדגל הנוכחיים מבית אפל (Apple) וסמסונג, ותעמוד על כ-635 דולרים. הסיבה העיקרית לזינוק בעלויות היא המסך שעלותו כמעט כפולה מזו של מסך במכשיר רגיל.

מאחר ועלויות המחקר והפיתוח אף הן גבוהות יחסית, ומכיוון שסמסונג שואפת לרווח של כ-65% מעל לעלות הייצור, המחיר הסופי של הטלפון יהיה כ-1,800 דולריםלפני הנחות שונות שיוצעו לרשתות הסלולר שיימכרו את המכשיר בפועל.

ל-CIMB אין חדשות טובות גם עבור מי שמעדיף להמתין עד שמחירי המכשירים המצוידים במסכים מתקפלים ירדו. להערכת החברה, עלויות הייצור אינן צפויות לרדת, וגם בשנת 2022 יהיו אלו מכשירים יקרים למדי עם הערכת מחיר של כ-1,300 דולרים. בסך הכל במהלך שנת 2019 צפויים להימכר כ-3.5 מיליון יחידות של מכשירים בעלי מסך מתקפל, בעוד שב-2022 מספר זה יעלה ל-24 מיליוןעדיין חלק קטן יחסית מתוך כלל השוק של מכשירי הטלפון החכם. כמו כן, ב-CIMB סבורים כי סמסונג תצליח לבסס יתרון ברור ביכולות הייצור שלה, והמתחרה הקרובה ביותר, LG, תוכל להדביק את הפער רק בשנת 2020.