פורום HDMI, האחראי על התקינה של החיבור הדיגיטלי הנפוץ במסכים וטלוויזיות, הודיע על קביעת הפרטים האחרונים בתקן HDMI 2.1. התקן החדש מביא תמיכה ברזולוציות גבוהות יותר ובפרוטוקולים להצגת צבע דינמי עשיר יותר, ובמקביל הגדלת נפח הנתונים שניתן להעביר, ובאופן ניכר.

HDMI 2.1 יאפשר הצגת תוכן ברזולוציה מרבית של 10K, או 10240×4320 פיקסלים, וגם יציע תמיכה ברזולוציות של 8K בקצב רענון של 60 הרץ או 4K ב-120 הרץ. מלבד זאת, התקן מציע תמיכה ב-HDR דינמי (Dynamic HDR), המסוגל להתאים את הניגודיות, הבהירות ומפת הצבעים בהתאם לתמונה ולקבוע את איכות המשתנים בזמן אמת.

HDMI 2.1 detailed: up to 10K resolution, 120fps and Dynamic HDR

בעוד HDMI 2.1 יתמוך בכל ההתקנים הקודמים וגם בציוד הקצה הקיים כמו כבלים ומתאמים, מי שירצה לנצל את מלוא היכולות של התקן יידרש להצטייד בכבל חדש הנקרא Ultra High Speed HDMI. כבל זה גם יוכל לתמוך במהירות העברת נתונים של עד 48 ג'יגה-ביט/שנייה – זאת לעומת 18 ג'יגה-ביט/שנייה בתקן 2.0 או 10.2 ג'יגה-ביט/שנייה בתקן 1.4 המיושן כבר משהו.

כל היכולות הללו נועדו להכין את הקרקע לדור הבא של המסכים, אשר יוכלו להציג תוכן עשיר ואיכותי מאוד לצד תמיכה בטכנולוגיות מציאות מדומה (VR) מודרניות. עם זאת, ההערכות הן כי מוצרים תומכים לא יושקו לפני סוף 2018.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.