אחרי שבוע סוער בקהילת המפתחים של חבילות ההרחבה (מודים) ל-GTA V, רוקסטאר (Rockstar) הודיעה כי היא תאפשר שימוש בכלי OpenIV ותחזור בה מהאיום בדבר הליך משפטי כנגד יוצריו ואף תאפשר את המשך השימוש בו.

רוקסטאר הצהירה כי היא "מאמינה בחופש היצירה של המעריצים ומביעה תמיכה מיוחדת ביוצרים שרוצים להראות את התשוקה למשחקיה". עם זאת, החברה תנקוט ביד קשה נגד מודים שמשפיעים על מצב ריבוי המשתתפים ושירותי הרשת.

החברה הדגישה כי לא תפתח בהליך פלילי נגד מפתחים שיוצרים פרויקטים המערבים בתוכם את משחקי המחשב של רוקסטאר. כדי לעמוד בתנאים, היא דורשת כי על הפרויקטים "לא להיות בעלי אופי מסחרי ועליהם לכבד את זכויות הקניין הרוחני של החברה." עוד כי היא אמר כי היא "שומרת לעצמה את הזכות להתנגד לכל מוד כלשהו והיא רשאית לבטל את ההצהרה בכל עת".

בשבוע שעבר כזכור, העורך הרב-תכליתי וכלי ניהול הארכיונים, OpenIV, ירד מהאוויר על ידי יוצרו, יורי קריבורוצ'קו (Yuriy Krivoruchko), לאחר שקיבל מכתב אזהרה משפטי מעורכי הדין של Take Two. מאוחר יותר באותו השבוע, הוציאה רוקסטאר הצהרה בעניין והסבירה את הסיבות לפעולותיה. מתברר כי OpenIV איפשר את קיומם של "מודים זדוניים" שפגעו ב- GTA Online.

למרבה המזל, מאמציה של רוקסטאר עבדו וקהילת היוצרים זכתה לקבל חזרה את הכלי האהוב עליה כדי להמשיך וליצור תכנים חדשים ומלהיבים עבור מעריצי GTA.

קרא עוד:  תכירו: Steam Labs - הזדמנות להתנסות בתכונות ניסיוניות

פורסם לראשונה באתר VGames