המשחק GTA V אינו שלם בלי קהילת הרשת העצומה שלו היוצרים חבילות הרחבה העצמאיות, המודים. אולם בשבועות האחרונים ישנה מלחמה לא קטנה בין המפתחים לטייק-טו (Take-Two), חברת האם של רוקסטאר (Rockstar).

הכל התחיל כאשר החברה החליטה החליטה לסגור ולבטל לאלתר מודים רבים של המשחק ובראשם כלי המודד OpenIV. רוקסטאר התייחסה לנושא לאחר מכן וסיפרה כי הצעד נעשה כדי להגן על קהילת האונליין של GTA מגיימרים המשתמשים בצ'יטים.

עוד הוסיפה החברה שהמוד OpenIV איפשר צ'יטים. הקהילה התנגדה לצעד ויצרה עצומה והציפה אותה בערוצים החברתיים של רוקסטאר ואפילו גרמה לכך שיחולקו ציונים נמוכים למשחק ב-Steam. כתוצאה מכך, הניקוד הכולל של המשחק ירד משמעותית.

בנסיון נוסף של הקהילה להילחם בצעדים הללו מצד רוקסטאר, ערוץ ה- YouTube הקשור למשחק, GTA Series Videos, יצר סרטון קצר ברוח הסיפור, שתיאר את Rockstar כמאבטח שמנופף בנשקו ורודף בעקשנות ואכזריות אחר יוצרי המודים.

הסרטון, ששמו "(The Purge (RIP Mods", מציג את Rockstar באור שלילי וככזאת שהורגת את היצירות של הקהילה. ניתן לראות בסרטון מספר מודים מרכזיים כגון: Hulk, Mario ורבים אחרים מחוסלים על ידי Rockstar.

לפי איך שהמצב נראה, אם המצב ימשך, שחקני GTA V יישארו עם אפשרויות מודינג מעטות ביותר.

כתב רן רביד ופורסם לראשונה באתר Vgames