במסיבת העיתונאים של סוני ב-E3 הוטלה פצצה והוכרז כי הכותר Grand Theft Auto V יעשה את דרכו אל המחשב האישי ואל קונסולות הדור הבא, ההכרזה לוותה בסרטון המציג את עולם המשחק כפי שהוא נראה מבעד לחומרה החזקה יותר.

חברי Digital Foundry ביצעו השוואה בין סרטון ההכרזה למשחק כפי שהוא רץ על קונסולת ה-PlayStation 3 והשוני ניכר, אין זה מפתיע שהחומרה החזקה יותר מפיקה עושר ויזואלי רב יותר – הטקסטקטורות באבחנה גבוהה יותר, תנאי תאורה משפיעים על הסביבה, ישנו עומק שדה רב-יותר ואפקטים כמו עשן ובוהק תאורה עשירים יותר. בנוסף נראה כי החומרה החזקה מצליחה להתמודד עם יותר פרטים על המסך כך שהרחובות מלאים באנשים, הכבישים ברכבים וכאשר נמצאים בטבע ישנה צמחייה עבה, כמו-כן המודלים של הרכבים והאנשים מפורטים הרבה יותר.

אין ספק כי הגרסה שמיועדת לקונסולות הדור הבא היא הגרסה שעדיף לשחק עליה. השחקנים שכבר התקדמו והשקיעו בעולם של GTA Online ישמחו לגלות כי הם יוכלו להמיר את ההתקדמות שהם צברו על-גבי קונסולת ה-PlayStation 3 או Xbox 360 אל מהדורת ה-PlayStation 4, כרגע טרם הוכרז אם האפשרות הזו תגיע גם אל הקונסולה המתחרה של מיקרוסופט או אל המחשב האישי אך ישנה סבירות גבוהה כי היא לא בלעדית רק עבור קונסולת הדור-הבא של 'סוני' (Sony).

למהדורת המשחק האישי והדור הבא אין עדיין תאריך יציאה, אך בהכרזה צויין כי המשחק יגיע לפני עונת החגים, אם כי הוא זמין לרכישה מוקדמת כבר עכשיו.

קרא עוד:  סוני חשפה בטעות רימייק למשחק Resident Evil 3

סרטון ההשוואה

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.