ואוו, וואוו. איזו הפגנת כוח של גוגל. איזו עוצמה. ואם חושבים למה שקורה למיקרוסופט במקביל, אז העוצמות והווקטורים עוד יותר עוצמתיים. ולחשוב שבכנס הזה גוגל עוד לא התייחסה בכלל לתחום של התוכנות העסקיות שלה, וגם לא ממש למה שהיא מתכוונת לעשות בתשתיות האינטרנט והענן.

מצד אחד מדהים, מצד שני שהיוצר ישמור, וכנראה שבסוף זה משהו באמצע, אבל אני באמת מתקשה לזכור כנס כמו I/O 2016 בשנים האחרונות עם כל כך הרבה הכרזות שנוגעות כמעט בכל תחום של החיים המקושרים שלנו – ומה הם בעצם החיים שלנו כיום בלי טלפון ביד, וכנראה בלי מציאות וירטואלית בעתיד הקרוב.

כן. כן לא שכחתי שגם גוגל ניקתה את עצמה מנכסי החומרה של מוטורולה תמורת מזומנים שהגיעו מהכיס של לנובו ולא כיסו את הרכישה. אבל יש הבדל משמעותי ממה שקורה עכשיו לבין מה שקרה לגוגל בהיבט הזה.

גוגל קנתה את מוטורולה כי רצתה להבטיח ייצור של טלפונים שיריצו את מערכת ההפעלה שלה בצורה הכי נקייה, וכשראתה שהיא לא מסתדרת עם זה, המשיכה הלאה מבלי לפגוע ולא במשהו בעוצמה של אנדרואיד. מיקרוסופט לעומתה רכשה את חטיבת הטלפוניה של נוקיה כדי לנסות להציל את Windows Phone/Mobile. מה שקרה הוא שזה ממש לא עזר, והמצב אף נהיה בהיבטים מסוימים, אם לא מוחלטים, יותר גרוע – והכי גרוע מבחינתה שנוקיה תחזור לתמונה בשנה הבאה עם מכשירים שמבוססים… על אנדרואיד כמובן.

קרא עוד:  חודש לפני ההשקה: Pixel 4 נחשף בוידאו

היום כנראה שבסופו של דבר מה שקובע זה תוכנה ולא חומרה, ואם לא שמתם לב לקישור למעל, אז הנה הוא שוב, ולחצו עליו כדי לקרוא באופן מסודר את כל הידיעות שקשורות לכנס השנתי של גוגל והיו לא מעט כאלה.

הטור פורסם לראשונה בניוזלטר השבועי. רוצים לקבל את כל העדכונים אחת לשבוע? הרשמו כאן. מעדיפים מקוצר ויומי? הרשמו כאן.